De Erasmus Universiteit start vanaf september 2014 samen met de universiteiten van Delft en Leiden de bachelor Klinische Technologie. In de vooraankondiging van de accreditatie krijgt de nieuwe bachelor groen licht.

Klinische Technologie is de eerste bacheloropleiding van het samenwerkingsverband Medical Delta, van de drie universiteiten en de academisch medisch centra van Leiden en Rotterdam. De drie universiteiten boden al een gezamenlijke minor aan. Medical Delta is een van samenwerkingsverbanden van de strategische alliantie die de universiteiten van Leiden, Delft en Rotterdam in 2012 met elkaar sloten.

De bachelor gaat artsen en technici opleiden die geavanceerde medische technologieën in de zorg kunnen toepassen. Zowel geneeskunde als medische techniek komt aan bod. Na de bachelor moeten de studenten dan ook kunnen doorstromen in medische en technische masters. Alleen in Twente is een vergelijkbare opleiding. Studenten Klinische Technologie zullen gemiddeld drie dagen per week in Delft onderwijs volgen, een dag per week in Leiden en een dag in Rotterdam.

Het duurt wel nog even voor aankomend studenten zich kunnen inschrijven voor de bachelor. Op 11 maart volgt het officiële bericht van de accreditatie. De verwachting is dat de inschrijving via Studielink vanaf eind april beschikbaar is. De sluitingsdatum is echter al op 15 mei, omdat de bachelor een numerus-fixus krijgt. Als er meer dan 100 aanmeldingen zijn zal er worden geloot.

Op zaterdag 29 maart is er een proefstudeerdag in het Erasmus MC. TF