ISO wil promovendi voor de klas
Promovendi kunnen helpen tegen het groeiende lerarentekort, oppert studentenorganisatie ISO. Talentvolle jongeren zullen wellicht vaker voor het onderwijs kiezen, als ze tegelijkertijd kunnen promoveren.
Dreigend tekort
Volgens de Onderwijsraad dreigt er een groot tekort aan universitair opgeleide docenten in het voortgezet onderwijs. De raad deed een aantal voorstellen om die trend te keren en het ISO voegt er nog een idee aan toe: de ‘promodoc’.
‘Promodoc’
Gewone promovendi verzorgen vaak een deel van het onderwijs aan hun faculteit. Promodocs gaan ook lesgeven, maar dan aan leerlingen in het basis- of voortgezet onderwijs. Ze krijgen een onderwijsaanstelling van twee dagen in de week en besteden de rest van hun tijd aan een promotie.
Er zou volgens het ISO zoveel geld beschikbaar moeten zijn, dat het ‘promodoc-programma’ tot extra promotieplekken leidt. De promodocs zouden wel een ‘leer-werktraject’ of een educatieve minor moeten volgen om hen voor te bereiden op het lesgeven. Zo’n minor zou verplicht moeten worden in de tweejarige onderzoeksmasters.
HOP
Meest gelezen
-
Kabinet: 350 duizend euro voor steun Joodse studenten en medewerkers
Gepubliceerd op:-
Veiligheid
-
-
Omlopen voor je tentamens: ingang Kralingse Zoom vanaf juni dicht vanwege werkzaamheden
Gepubliceerd op:-
Campus
-
-
Estse president Alar Karis in Erasmus Paviljoen: ‘We zijn niet in oorlog, maar ook niet in vrede’
Gepubliceerd op:-
Politiek
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Meer Nieuws
-
EM TV newsflash: GroenLinks-PvdA wins municipal elections, student in city council, and the beadle retires
Gepubliceerd op:Type artikel: Video-
EM TV
-
Nieuws
-
-
EM TV newsflash: Universiteit plaatst camera’s zonder toestemming raad, voorstel demonstratieregels onwettig en gemeenteraadsverkiezingen
Gepubliceerd op:Type artikel: Video-
EM TV
-
Nieuws
-
-
Hogere studieschuld door toeslagenaffaire; minister opent telefoonlijn
Gepubliceerd op:-
Nieuws
-