Academicus achteraf kritischer over opleiding
Afgestudeerde academici zijn iets kritischer over hun opleiding dan voorheen. Ze zijn ook iets vaker werkloos, blijkt uit de nieuwe wo-monitor.
In de wo-monitor peilen de universiteiten hoe het anderhalf jaar na afstuderen met hun afgestudeerden gaat. Hebben ze werk, en zo ja: op welk niveau? Wat verdienen ze? Zijn ze achteraf tevreden met hun opleiding?
Baan of vervolgstudie
Een baan hebben ze meestal wel, maar het aandeel werklozen groeit naar zeven procent. Vier procent studeert verder. Twee jaar eerder was slechts vijf procent werkloos en koos zes procent een vervolgstudie. Sindsdien zijn tweede studies duurder geworden.
De crisis is in deze cijfers nog niet in alle hevigheid doorgedrongen. Wel blijken de studenten een paar weken langer te moeten zoeken naar een baan: gemiddeld 2,7 maanden in plaats van 2,1 maanden. Hier zitten ook de studenten bij die al meteen een baan hebben: deze keer is dat 41 procent, tegen 46 procent in de monitor van 2009.
Voorkennis
Zouden studenten met de kennis van nu dezelfde opleiding hebben gekozen? Ja, zegt 78 procent, al zou een klein deel van hen (vijf procent) liever aan een andere universiteit studeren. Slechts zestien procent zou voor een andere opleiding kiezen en vijf procent vulde de vraag niet in. In eerdere jaren waren studenten tevredener: toen zou 83 procent van hen opnieuw voor dezelfde opleiding kiezen.
Zo’n zevenduizend afgestudeerden vulden de vragenlijst in. Er is drastisch gesnoeid in het onderzoek naar de arbeidsmarktpositie van recent afgestudeerde academici. Een uitgebreid rapport is er niet meer, zoals in het verleden: de cijfers staan op de website van universiteitenvereniging VSNU. Ook wordt het onderzoek niet langer jaarlijks, maar tweejaarlijks uitgevoerd. HOP
Meest gelezen
-
EM TV newsflash: Engelstalige Psychologie waarschijnlijk gered, kunstwerk in de campusvijver en Joodse studenten voelen zich niet welkom
Gepubliceerd op:Type artikel: Video-
EM TV
-
-
Hogere studieschuld door toeslagenaffaire; minister opent telefoonlijn
Gepubliceerd op:-
Nieuws
-
-
Letschert wordt minister van Onderwijs
Gepubliceerd op:-
Politiek
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Lees verder in Studentenleven
-
Leenstelsel hield studenten bij ouders thuis
Gepubliceerd op:-
Wonen
-
-
Studenten werken als vrijwilliger bij IFFR: ‘Ik zag Cate Blanchett recht voor me’
Gepubliceerd op:-
Cultuur
-
-
Jongeren zien bestuurswerk steeds minder zitten
Gepubliceerd op:-
Studentenleven
-