Alcohol drukt studiesucces
Alcohol en studie gaan slecht samen. Alcoholgebruik heeft meer invloed op studiesucces dan de aanwezigheid tijdens lessen. Bijbaantjes, televisie kijken en internetten hebben minder kwalijke effecten.
Een Amerikaanse onderzoeker heeft dit uitgezocht, meldt de website Inside Higher Ed. Wel constateerde hij dat studenten minder last van dit effect hebben als ze ook vrijwilligerswerk doen of soortgelijke activiteiten ontplooien. “Ze drinken niet minder, ze drinken slimmer”, aldus de onderzoeker.
Meer in mars
Hij baseert zich op een enquête onder bijna veertienduizend eerstejaars studenten van 167 colleges en universiteiten. Ook studenten van topuniversiteiten ondervinden dit effect. De drinkers onder hen scoren nog altijd uitstekend, maar hebben volgens de onderzoeker eigenlijk meer in hun mars. HOP
Meest gelezen
-
EUR biedt alternatieven aan voor gehackt Canvas
Gepubliceerd op:-
ICT
-
-
Lady Bits wint EURvision 2026: ‘Er gaan grote dingen gebeuren!’
Gepubliceerd op:-
Cultuur
-
-
Pas op voor phishing na Canvas-hack
Gepubliceerd op:-
ICT
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Meer Studentenleven
-
Lady Bits wint EURvision 2026: ‘Er gaan grote dingen gebeuren!’
Gepubliceerd op:-
Cultuur
-
-
Met studieschuld naar buitenland: DUO kan fluiten naar 170 miljoen euro
Gepubliceerd op:-
Geld
-
-
Bezoekers herdenken oorlogsgeweld bij monument De Steen der Miljoenen Tranen in Kralingen
Gepubliceerd op:-
Studentenleven
-