Direct naar inhoud

Gemeenteraadsverkiezingen 2026

Gepubliceerd op:

Op 18 maart 2026 gaat Nederland naar de stembus voor de gemeenteraadsverkiezingen. Waar stemmen studenten op, en welke thema’s vinden zij belangrijk? Ook staan er EUR-studenten op de kandidatenlijsten: wat drijft hen en waar zetten zij zich voor in? In deze special lees je alles over de gemeenteraadsverkiezingen van 2026.

Studenten konden stemmen bij een stemlokaal in het Langeveld gebouw.

Afbeelding door: Daan Stam

Op de Rotterdamse kandidatenlijsten staan meerdere studenten van de Erasmus Universiteit. EM sprak een aantal van hen in aanloop naar de verkiezingen. Lees hier wat hen drijft en welke plannen ze hebben voor de stad.

Een lijst met artikelen

Een lijst met artikelen

Een lijst met artikelen

Een lijst met artikelen

Een lijst met artikelen

Internationale kiezers

Bijzonder aan de gemeenteraadsverkiezingen is dat ook veel internationale studenten en medewerkers mogen stemmen. Maar weten ze dat, en zijn ze van plan om dat te doen?

Een lijst met artikelen

Verkiezingsdag

Op 18 maart is er een stembureau in het Langeveldgebouw. Daar is het op de ochtend van de verkiezingen nog rustig. Studenten vertellen wat ze stemmen en waarom, of waarom ze niet stemmen.

Een lijst met artikelen

In de meeste studentensteden is GroenLinks-PvdA de grootste partij. In Rotterdam deelt de partij die eer met Leefbaar. Van de studenten die EM voor de verkiezingen sprak, lijkt alleen Mina Morkoç in de raad te komen.

Een lijst met artikelen

Een lijst met artikelen