Toevloed eerstejaars valt mee
Landelijk hebben zich dit jaar 12 procent meer eerstejaars aan de universiteiten ingeschreven dan in 2008. Een forse toestroom, maar niet de vloedgolf die de instellingen hadden voorspeld.
Vijftigduizend studenten begonnen in september aan een universitaire opleiding, aan de hogescholen schreven zich 105 duizend nieuwe studenten in. Dat blijkt uit voorlopige cijfers van de koepelorganisaties HBO-raad en VSNU. Hoeveel eerstejaars er dit jaar precies zijn, aan welke instellingen ze studeren en welke opleidingen ze volgen, wordt pas eind januari bekend.
De Erasmus Universiteit telt 20 procent meer eerstejaarsstudenten. Dit percentage ligt ver boven het landelijke gemiddelde, maar lager dan de verwachte toename van 25 procent. In 2008 groeide het aantal eerstejaars maar met 2,4 procent in het hbo en 4,4 procent in het wo. HOP/LJ
Lees meer over de groei op de Erasmus Universiteit
Meest gelezen
-
Student op de kieslijst: Mina gaat voor de klimaatdoelen en betaalbare woningen
Gepubliceerd op:-
Politiek
-
-
Van A naar B lopen zonder gefilmd te worden is er niet meer bij op campus Woudestein
Gepubliceerd op:-
Beveiliging
-
-
Een maximumaantal promovendi per hoogleraar? Dat gaat er niet komen
Gepubliceerd op:-
Column
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Lees verder in Studentenleven
-
Tweede Kamer wil basisbeurs voor wo-master na hbo
Gepubliceerd op:-
Geld
-
Politiek
-
-
Grootschalige studentenprotesten op universiteiten in Iran
Gepubliceerd op:-
Studentenleven
-
-
Geneeskundestudent Daan Kluwer wint 10.000 euro om een eigen jazzalbum op te nemen
Gepubliceerd op:-
Studentenleven
-