Jonge onderzoekers leveren in
Er is in 2011 iets minder geld voor jonge onderzoekers. Verder verandert er weinig in de rijksbegroting voor wetenschappelijk onderzoek. Extraatjes zitten er voorlopig niet in en de meeste kortingen waren al aangekondigd.
Alles bij elkaar zal de rijksoverheid komend jaar 7,4 miljoen euro minder aan onderzoek uitgeven dan vorig jaar nog werd gedacht. Het totale budget blijft nog altijd boven de één miljard euro. Daar komt het gewone onderzoekbudget van universiteiten (1,7 miljard euro) en hogescholen (64,8 miljoen euro) bovenop.
Niet meer naar buitenland
Toch verandert er wel iets. De Rubicon-subsidies van onderzoeksfinancier NWO gaan verdwijnen. Daarmee konden pas gepromoveerde wetenschappers één tot twee jaar in het buitenland onderzoekservaring opdoen. Jaarlijks was hier vier miljoen euro voor beschikbaar. In eerdere begrotingen liep het budget al af en het potje wordt klaarblijkelijk niet meer aangevuld.
Bezuinigen op toptalen
Verder bezuinigt OCW op ‘toptalent’. Dat NWO-programma geeft slimme afgestudeerden subsidie voor een promotie op een onderwerp naar keuze. In 2011 is daar tijdelijk 2,8 miljoen euro minder voor beschikbaar. Er blijft nog 1,2 miljoen over.
Subsidie voor vrouwen en allochtonen blijft
Andere NWO-subsidies blijven intact, waaronder twee miljoen euro aan promotiebeurzen voor talentvolle allochtonen en vier miljoen euro voor vrouwen in de wetenschap. Ook blijft er geld voor een nieuw type graduate schools, waarin promovendi meer vrijheid krijgen om hun promotie vorm te geven. Dit heeft voormalig PvdA-minister Plasterk op de rails gezet.
Ook het geld voor het gamesonderzoek GATE raakt op. Komend jaar is daar nog één miljoen voor beschikbaar en daarna verdwijnt het van de rijksbegroting. HOP
Meest gelezen
-
Opening Eurekaweek: ‘Je bent nu een Rotterdammer’
Gepubliceerd op:-
Eurekaweek
-
-
Eurekaweek dag 1: Openingsceremonie, Campusdag en Maassilo shuffle
Gepubliceerd op:Type artikel: Video-
EM TV
-
Eurekaweek
-
Video
-
-
Ouders vol emoties bij droppen kinderen bij Eurekaweek
Gepubliceerd op:Type artikel: Video-
EM TV
-
Eurekaweek
-
Video
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Meer Wetenschap
-
Spinoza- en Stevinpremies voor vier topwetenschappers uit Leiden, Nijmegen, Groningen en Amsterdam
Gepubliceerd op:-
Wetenschap
-
-
Kabinet wil kennis en innovatie voor de krijgsmacht
Gepubliceerd op:-
Politiek
-
Wetenschap
-
-
‘Broederliefde en de kapsalon zijn het culturele erfgoed van de toekomst’
Gepubliceerd op:-
Wetenschap
-