Zijlstra erkent bezuinigingen
Staatssecretaris Zijlstra geeft voor het eerst volmondig toe dat hij tot 2015 gaat bezuinigen op het hoger onderwijs. Maar hij vindt het nog “te vroeg” om te speculeren over de gevolgen.
De staatssecretaris houdt vast aan de ambitie om Nederland in de top vijf van kenniseconomieën te krijgen, maar dat veronderstelt wel de nodige creativiteit. Hij erkent dat de bezuinigingen en investeringen in het hoger onderwijs pas in 2015 met elkaar in evenwicht zullen zijn. Tot die tijd moeten instellingen met minder geld toe. Ze staan “voor de grote opgave de doelmatigheid te vergroten en tegelijkertijd een kwaliteitsimpuls te realiseren”, schrijft hij in antwoord op Kamervragen van de PvdA.
Gevolgen
Welke gevolgen dat voor instellingen en personeel zal hebben is afhankelijk van “hoe de bezuinigingen zullen neerslaan en waar de investeringen zullen plaatsvinden”. Instellingen mogen zelf bepalen hoe zij de bezuinigingen gaan uitvoeren. Zijlstra gaat er vanuit dat er vooral bespaard zal worden op overheadkosten, en niet op “het primaire onderwijsproces”.
Bedrijfsleven
Het stopzetten van de extra investeringen in onderzoek uit aardgasbaten leidt volgens hem niet tot het ontslag van vast personeel. Hij denkt dat met deze FES-gelden voornamelijk tijdelijk personeel betaald is. En hogescholen en universiteiten kunnen volgens hem extra onderzoeksgeld genereren door intensiever samen te werken met het bedrijfsleven of door geld aan te trekken uit Europese fondsen. HOP
Meest gelezen
-
Waarom Philip Hans Franses in portemonnees liet kijken bij de bouwmarkt
Gepubliceerd op:-
Eureka!
-
-
Tien jaar AVG: inzage in je persoonsgegevens is nog geen routineklus voor de EUR
Gepubliceerd op:-
Privacy
-
-
RTL: Meer dan de helft van de masterscripties bevat teksten van AI
Gepubliceerd op:-
Kunstmatige intelligentie
-
Onderwijs
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Meer Wetenschap
-
Waarom Philip Hans Franses in portemonnees liet kijken bij de bouwmarkt
Gepubliceerd op:-
Eureka!
-
-
Nobelprijs voor onderzoek naar ‘stabilisering’ van de economie
Gepubliceerd op:-
Wetenschap
-
-
Porno in het Paviljoen: vanilleseks is favoriet onder kijkers
Gepubliceerd op:-
Lezing
-
Wetenschap
-