EM TV newsflash: nieuwe cameraregels, U-raad tegen verhoging collegegeld 1.500 euro en nieuwe kunstexpositie
Elke maandag een overzicht van het belangrijkste nieuws over de Erasmus Universiteit. Deze week: Volgens nieuwe regels is AI bij cameratoezicht, zoals voor gezichts- en emotieherkenning, verboden. Beelden mogen nog maar twee weken worden opgeslagen in plaats van een maand. Beveiligingscamera’s zijn nu ook verboden in spreekkamers, meditatieruimtes en kolfruimtes.
De nieuwe regels gaan binnenkort in. De oude cameraregels dateren uit 2013. In april ontdekte EM in een onderzoeksartikel dat het College van Bestuur zich jarenlang niet aan de oude cameraregels hield. Zo werden nieuwe camera’s geplaatst zonder de vereiste toestemming van de Universiteitsraad.
Verhogingen van het collegegeld voor niet-Europese studenten zouden beperkt en voorspelbaarder moeten zijn, schrijft de Universiteitsraad in een brief aan het College van Bestuur van de universiteit. Niet-Europese studenten moeten volgend jaar bijna 9 procent, oftewel 1.500 euro meer betalen. Ook is er een nieuwe gratis tentoonstelling van Hadassah Emmerich in de Erasmus Galerij. Zij beschilderde ook de trappenhuizen in Langeveld.
Lees meer
-
U-raad verliest instemmingsrecht op beveiligingscamera’s
Gepubliceerd op:-
Beveiliging
-
De redactie
-
Nora van der SchoorVideoredacteur
-
Saskia ElectraStudentvideoverslaggever
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Meer EM TV
-
EM TV newsflash: meldingen onveiligheid flink toegenomen, poep in Utrecht en kleinere CO2-voetafdruk
Gepubliceerd op:Type artikel: Video-
EM TV
-
-
Studenten grijpen naar AI om studie-info te vinden: ‘Het verzon gewoon wat’
Gepubliceerd op:Type artikel: Video-
EM TV
-
-
EM TV newsflash: Porno in het Paviljoen, geen gezamenlijke Eurekaweek en de hoogste rente in jaren
Gepubliceerd op:Type artikel: Video-
EM TV
-