Smeesters voelt zich niet schuldig
De opgestapte hoogleraar marketing Dirk Smeesters voelt zich niet schuldig. Hij is ervan overtuigd dat velen in zijn vakgebied bewust data manipuleren om relevante uitkomsten te krijgen.
Dat staat in het rapport van de commissie wetenschappelijke integriteit dat de EUR openbaar heeft gemaakt. In drie wetenschappelijke artikelen is volgens de commissie sprake van wetenschappelijke fraude.
De data waar de hoogleraar van RSM zich op baseerde waren te mooi om waar te zijn, vond een wetenschapper. Zijn naam is in het rapport weggestreept en ook de namen van de commissieleden zijn geanonimiseerd.
Smeesters kon de data niet meer verstrekken waar hij zijn artikelen op baseerde. Die stonden bij hem thuis op een computer en daarvan is volgens hem de harde schijf gecrasht. Ook op papier waren de data er niet meer; ze waren bij een verhuizing verloren gegaan. De commissie vindt dit niet geloofwaardig.
Er dient onderzoek en regelgeving te komen naar het manipuleren van data in het vakgebied van de marketing en de sociale psychologie, vindt de commissie, alleen al omdat Smeesters gelooft dat hij niet de enige is die zich hieraan schuldig maakt. Binnen de afdeling van Smeesters, “maar mogelijk breder binnen de Erasmus Universiteit”, dient bovendien een protocol voor dataverzameling en dataopslag te komen.
De universiteit schrijft in een verklaring dat zij twee artikelen terugtrekt. In het rapport is sprake van drie artikelen, maar één daarvan was volgens een woordvoerder van de universiteit nog niet gepubliceerd. Op dit moment vertelt de universiteit nog niet om welke artikelen het gaat. HOP
Zie ook: http://nos.nl/artikel/388251-smeesters-ik-ben-geen-stapel.html
Meest gelezen
-
Letschert wil ov-boetes voor studenten niet afschaffen
Gepubliceerd op:-
Geld
-
Nieuws
-
-
Je huisgenoten zelf uitkiezen? Dat bepaalt de huisbaas, zegt de minister
Gepubliceerd op:-
Wonen
-
-
Geur bij Spirited Away brengt film tot leven
Gepubliceerd op:-
Cultuur
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Lees verder in Wetenschap
-
Hoe dure festivaltickets en topconcerten de hele livemuzieksector bedreigen
Gepubliceerd op:-
De Kwestie
-
-
Hoe Unilever de Tweede Wereldoorlog overleefde
Gepubliceerd op:-
Eureka!
-
-
Academic Freedom Index: Academische vrijheid neemt wereldwijd af
Gepubliceerd op:-
Wetenschap
-