Tekort studentenkamers stijgt met 33 duizend
Doordat het aantal studenten tot 2020 sneller groeit dan verwacht, zijn er straks 33 duizend extra kamers nodig. Vooral in Amsterdam, Groningen, Rotterdam en Utrecht is er werk aan de winkel voor de studentenhuisvesters.
Dat blijkt uit de vandaag gepresenteerde Monitor Studentenhuisvesting 2012. Vorig jaar waren de studentenhuisvesters, het ministerie van Binnenlandse Zaken en de studentenbonden nog overeengekomen dat er tot 2016 zestienduizend kamers zouden worden bijgebouwd. Maar nu bekend is dat het aantal studenten tot 2020 oploopt met 85 duizend, moet het tempo verder omhoog.
Woningnood nog niet opgelost
Als het lukt om 33 duizend extra kamers te realiseren, is de huidige woningnood onder studenten nog niet opgelost. In de enquête voor de nieuwe monitor gaven 56 duizend studenten aan dat ze op kamers zouden willen wonen in de stad waar ze studeren. Dat cijfer is waarschijnlijk nog aan de lage kant, omdat de enquête in mei werd afgenomen; dan is de kamernood minder hoog dan in september.
Woonwensen
Van de 35 duizend studenten die geënquêteerd werden, woont twee derde op een kamer met gedeelde voorzieningen. Een kwart is daar niet tevreden mee en wil graag een eigen toilet, douche en eventueel een keuken. De woonwensen van studenten verschillen per stad. De monitor biedt ook lokale rapporten die vanaf 1 november te downloaden zijn.
Het kamertekort in 2020 is het grootst in Amsterdam (achtduizend), Groningen (vierduizend), Rotterdam (2.700) en Utrecht (2.500). HOP
Gewenste extra kamers per studentenstad in 2020
Bron: Landelijke Monitor Studentenhuisvesting Apollo 2012
Meest gelezen
-
Agent had politiehond niet mogen inzetten tegen Nijmeegse student, vindt OM
Gepubliceerd op:-
Bij de buren
-
-
U-raad: Voorstel huisregels perkt demonstratierecht in
Gepubliceerd op:-
Protest
-
-
Universiteitsraad en Erasmus Magazine moeten elkaar scherp houden
Gepubliceerd op:-
Hoofdredactioneel commentaar
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Lees verder in Studentenleven
-
Narmin verpakt haar gevoelens in kleding
Gepubliceerd op:-
Dresscode
-
-
Tweede Kamer wil basisbeurs voor wo-master na hbo
Gepubliceerd op:-
Geld
-
Politiek
-
-
Grootschalige studentenprotesten op universiteiten in Iran
Gepubliceerd op:-
Studentenleven
-
