Christina’s rapoptreden levert haar een overwinning op in EURvision
Afgelopen donderdag vond in het Erasmusgebouw de EURvision song contest plaats. De Erasmus Aula was omgetoverd tot een heus muziekshowpodium, met dynamische lichten die bewogen op het ritme van de band, een enthousiast publiek en twaalf energieke finalisten.
EURvision is een liedjeswedstrijd die elk jaar wordt georganiseerd door Erasmus Music Association en Studium Generale. Om te beginnen namen 24 studenten deel aan de halve finale, waar ze hun zelfgeschreven lied ten gehore brachten. Vervolgens stemde het publiek op de deelnemers die de meeste indruk op hen hadden gemaakt, waarna twaalf zangers naar de grote finale gingen. Hier werden ze bij hun optreden begeleid door de band van Erasmus Music Association, waardoor hun lied een echt professionele sound meekreeg.
De wedstrijd had eigenlijk al op 16 mei moeten plaatsvinden, maar omdat de gebouwen op de campus die dag waren gesloten uit bezorgdheid om rellen tijdens een aangekondigd pro-Palestina protest, werd het een week later. Dit uitstel op het laatste moment veroorzaakte veel stress bij Frits van Schendel, voorzitter van de Erasmus Music Association. “Ik heb nagedacht over hoe we het konden oplossen. Ik ben erg blij dat het nu doorgaat en volgens mij was het de juiste beslissing om de datum te verzetten, voor de veiligheid van iedereen en uit respect voor alles wat er gaande is.” Harut, lid van de band Sanctified, voegt toe: “Ik weet dat het evenement werd verplaatst vanwege enkele protesten die ik terecht vond. Eerlijk gezegd vind ik dat de universiteit de situatie beter had kunnen aanpakken, maar we kunnen er eigenlijk niet veel aan doen.”
Vol adrenaline
Christina eindigde met haar rapoptreden op de eerste plaats in de EURvision song contest.
De organisatoren wisten voor zowel deelnemers als toeschouwers een meeslepende muzikale ervaring te creëren. Christina, de winnares van dit jaar, verbaasde iedereen met haar raptalent. Nog niet bekomen van over haar overwinning en vol adrenaline zegt ze: “Ik ben zo blij en dankbaar voor iedereen die er voor me was. Ik was eerst heel erg gestrest, maar op het podium liet ik mezelf gewoon gaan.”
De redactie
Meest gelezen
-
Liberi Erasmi wint recordverkiezingen Universiteitsraad
Gepubliceerd op:-
Universiteitsraad
-
-
Hoe het voelt als je taal verdwijnt
Gepubliceerd op:-
Column
-
-
Tweede Kamer: Minister moet in gesprek over bsa
Gepubliceerd op:-
Onderwijs
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Meer EM TV
-
EM TV newsflash: Ingang Kralingse Zoom gesloten, openingstijden Polak en nieuw onderzoek zegt dat bsa niet helpt
Gepubliceerd op:Type artikel: Video-
EM TV
-
-
Studenten slagen minder vaak voor vroege tentamens: ‘Niemand wil ’s ochtends vroeg opstaan’
Gepubliceerd op:Type artikel: Video-
EM TV
-
-
EM TV newsflash: medewerkers voortaan ook ontruimer, nieuw bestuur LSVB en waarom het code rood is in de muzieksector
Gepubliceerd op:Type artikel: Video-
EM TV
-