“CPB-regime kost wetenschap geld”
Investeringen in onderwijs en wetenschap zijn onzichtbaar in de doorrekeningen van het Centraal Planbureau. Dat moet anders, vindt president Hans Clevers van de Koninklijke Akademie van Wetenschappen.
Bijna alle politieke partijen zijn bereid meer geld te investeren in onderwijs en wetenschap, zei Clevers in gesprek met BNR Nieuwsradio. “Maar als ze dit in hun plannen zetten en laten doorrekenen door het CPB, blijken deze investeringen weggegooid geld te zijn.” Immers: “Een kind van acht heeft na vier jaar onderwijs als twaalfjarige nog geen economische waarde”. Een partij die haar plannen niet laat doorrekenen door het CPB wordt door andere partijen in de hoek gezet als geldverslindend. Ze houden elkaar op dit punt in een wurggreep.
Twintig jaar te weinig geïnvesteerd
Door dit alles wordt er al twintig jaar te weinig geïnvesteerd in onderwijs en wetenschap, zegt Clevers. Hij heeft inmiddels een commissie van wijzen benoemd die “volledig wetenschappelijk gaat aantonen wat we allemaal weten: dat een kind onderwijzen waarde heeft voor de economie. Dat is geen weggegooide investering.”
Virtuele euro’s
Het Centraal Planbureau heeft hij voorgesteld om de waarde van langetermijninvesteringen in onderwijs en wetenschap uit te rekenen en die al tot uitdrukking te brengen in de eerste vier jaar van de investering. “In een soort virtuele euro’s. Dat doen andere landen en dat moeten wij ook doen.” HOP
Meest gelezen
-
Waarom Philip Hans Franses in portemonnees liet kijken bij de bouwmarkt
Gepubliceerd op:-
Eureka!
-
-
Tien jaar AVG: inzage in je persoonsgegevens is nog geen routineklus voor de EUR
Gepubliceerd op:-
Privacy
-
-
RTL: Meer dan de helft van de masterscripties bevat teksten van AI
Gepubliceerd op:-
Kunstmatige intelligentie
-
Onderwijs
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Meer Wetenschap
-
Waarom Philip Hans Franses in portemonnees liet kijken bij de bouwmarkt
Gepubliceerd op:-
Eureka!
-
-
Nobelprijs voor onderzoek naar ‘stabilisering’ van de economie
Gepubliceerd op:-
Wetenschap
-
-
Porno in het Paviljoen: vanilleseks is favoriet onder kijkers
Gepubliceerd op:-
Lezing
-
Wetenschap
-