DUO is slecht beveiligd
Persoonsgegevens van studenten lopen grote risico’s bij de Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO). Die hebben hun informatiebeveiliging namelijk niet op orde. Zo blijkt uit een rapport van maart dit jaar van de Auditdienst Rijk (ADR).
“DUO heeft onvoldoende vooruitgang geboekt bij inrichting van tactisch securitymanagement”, schrijft de ADR in het rapport. De dienst is ‘van mening dat DUO Groningen voortdurend risico’s op het gebied van informatiebeveiliging loopt’. In 2011 stelde de ADR al vast dat het informatiebeveiligingsplan niet volledig was afgerond en ook de Algemene Rekenkamer had al tekortkomingen vastgesteld. Met het oog op eerder cyberaanvallen op overheidsdiensten, zoals die op DigiD in april, en deze bevindingen adviseert de ADR dat DUO concrete acties onderneemt.
Kamervragen
Michel Rog, Tweede Kamerlid voor het CDA, stelde naar aanleiding van berichtgeving van hogeronderwijswebsite ScienceGuide over het rapport vandaag Kamervragen. In juni bevroeg de Tweede Kamer minister Bussemaker ook al over de informatiebeveiliging bij DUO. De uitvoeringsdienst van het Ministerie van OCW beschikt over financiële- en persoonsgegevens van ruim 600 duizend studenten. TF
Meest gelezen
-
OCW-begroting krijgt genoeg steun
Gepubliceerd op:-
Politiek
-
-
Renteplafond: minister van Financiën zette Letschert met rug tegen de muur
Gepubliceerd op:-
Geld
-
-
Actief in de medezeggenschap? Ook dat is werk, oordeelt rechter in hoger beroep
Gepubliceerd op:-
Medezeggenschap
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Meer Studentenleven
-
Renteplafond: minister van Financiën zette Letschert met rug tegen de muur
Gepubliceerd op:-
Geld
-
-
Muzikant en geneeskundestudent Daan Kluwer wint Edison Jazz-award
Gepubliceerd op:-
Studentenleven
-
-
Nick had als enige versiering een Knicks-vlag in zijn Lucia-kamer
Gepubliceerd op:-
Nieuws
-
Wonen
-