VU onderzoekt plagiaat Nijkamp
De Vrije Universiteit laat het wetenschappelijke werk van topeconoom Peter Nijkamp doorlichten. Een commissie zal zijn publicaties opnieuw beoordelen, nu NRC Handelsblad de hoogleraar vanmiddag van plagiaat heeft beschuldigd.
Nijkamp is niet de eerste de beste: oud-vicepresident van de KNAW (het ‘geweten van de wetenschap’) en oud-voorzitter van wetenschapsfinancier NWO. Hij is het uithangbord van de Vrije Universiteit en schrijft in een recordtempo zijn artikelen. In 2011 publiceerde de man elke drie dagen één artikel, concludeerde wetenschapsjournalist Frank van Kolfschooten vandaag in NRC Handelsblad.
Zelfplagiaat
Maar nu komt er toch een smet op het blazoen. Eerder bleek al dat een promovenda die door Nijkamp werd begeleid zelfplagiaat pleegde, waarna de hoogleraar moest terugtreden als promotor. En hoewel het College van Bestuur aanvankelijk geen aanleiding zag ook het werk van Nijkamp onder de loep te nemen, liet de universiteit vanmiddag weten toch een onderzoekscommissie in te stellen.
Onderzoek
De commissie gaat onderzoeken in hoeverre de econoom zichzelf en anderen correct heeft geciteerd “rekening houdend met het feit dat de richtlijnen in de loop der jaren zijn aangescherpt”. HOP
Meest gelezen
-
Wisten jouw ouders hoe jouw seksleven eruit zag toen je achttien was?
Gepubliceerd op:-
Eureka!
-
-
Rijksbegroting OCW: Extra geld ingeboekt, geen onverwachte bezuinigingen
Gepubliceerd op:-
Onderwijs
-
Politiek
-
-
Prinsjesdag: Koopkracht studenten verandert nauwelijks
Gepubliceerd op:-
Geld
-
Politiek
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Meer Wetenschap
-
Wisten jouw ouders hoe jouw seksleven eruit zag toen je achttien was?
Gepubliceerd op:-
Eureka!
-
-
Hogescholen en universiteiten moeten hun economische waarde laten zien, vindt Tweede Kamer
Gepubliceerd op:-
Politiek
-
Wetenschap
-
-
Geld nalaten aan een universiteit? Veel mensen weten niet dat het kan
Gepubliceerd op:-
Wetenschap
-