Donderdag in EM TV: Inzage tentamens, recht van studenten of overbodig werk voor docenten?
Veel studenten zien het als een basisbehoefte: de inzage in een tentamen. Niet alle opleidingen geven volledige inzage. Student en Universiteitsraadslid Jasper Klasen wil dat studenten altijd achteraf hun eigen tentamens kunnen bekijken. De vice-decaan onderwijs van de Erasmus School of Social and Behavioural Sciences (ESSB), Bram Steijn, is het daar niet mee eens.

Afbeelding door: Tessa Hofland
Klasen stapte vorig jaar naar de onderwijsrechter om zo zijn geneeskundetentamen te mogen inzien. De hoogste onderwijsrechter gaf hem gelijk. Steijn ziet teveel nadelen van een volledige online inzage. De kans dat tentamenvragen op straat komen te liggen, is te groot. Dan gaan studenten vragen uit hun hoofd leren in plaats van de studiestof. De extra werkdruk voor docenten is een bijkomende zorg van Steijn.
Donderdag 26 november praten we hier om 9.00 uur ’s ochtends over door, live vanuit de studio in het Polakgebouw. Presentator is Feba Sukmana.
Volg EM TV op Facebook, Youtube of gewoon via de website van Erasmus Magazine.
Bekijk hier de aflevering van vorige week
De redactie
-
Tessa HoflandRedacteur
Meest gelezen
-
In memoriam Rob van der Wal
Gepubliceerd op:-
In memoriam
-
-
Je komt voor de activiteiten, je blijft voor de mensen. Studenten sluiten zich ondanks studiedruk massaal aan bij verenigingen
Gepubliceerd op:Type artikel: Video-
EM TV
-
-
Levendige handel in kaartjes voor diploma-uitreiking: ‘Woekerprijzen zijn onwenselijk’
Gepubliceerd op:-
Studentenleven
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Meer EM TV
-
Je komt voor de activiteiten, je blijft voor de mensen. Studenten sluiten zich ondanks studiedruk massaal aan bij verenigingen
Gepubliceerd op:Type artikel: Video-
EM TV
-
-
EM TV newsflash: twee jaar wachten op coschappen, ontslagen bij RSM en een tekort van 20.000 studentenkamers.
Gepubliceerd op:Type artikel: Video-
EM TV
-
-
Ik hou van hobby’s: voor Florian is piano spelen existentieel
Gepubliceerd op:Type artikel: Video-
EM TV
-