‘Studeerpillen dure onzin’
Studeerpillen in alle vormen en maten zijn populair onder studenten. Je zou er een concentratieboost van krijgen dankzij de cafeïne en andere ingrediënten die erin zitten. Maar of die pillen – te koop bij de campussupermarkt en de Studystore in Polak – ook echt werken?

De studeerpillen zijn bij de Spar supermarkt verkrijgbaar voor iets minder dan 12 euro.
Afbeelding door: Esther Dijkstra
Nee, zegt farmacoloog Marcel Bouvy van de Universiteit Utrecht in de Telegraaf. “Het is nooit aangetoond dat een pilletje helpt om je extra goed te kunnen concentreren. Zo’n wondermiddel bestaat niet”. Hij noemt het “dure onzin” en “kwakzalverij”.
De Voedsel-en Warenautoriteit gelooft ook niet in de magische werking van de pillen. Ze zouden zelfs schadelijk kunnen zijn als er te veel vitaminen, mineralen of kruiden inzitten. “We raden het af om studiepillen te slikken”, aldus de organisatie op haar website.
De makers van de studeerpillen geloven wel heilig in de werking ervan. Onderzoeken zouden aantonen dat de stoffen in de capsules werken. Maar als je gezond eet, krijg je deze stoffen volgens de Voedsel-en Warenautoriteit ook gewoon binnen. En een kop koffie (niet overdrijven) kan de concentratie ook verbeteren.
De redactie
Meest gelezen
-
ESL-promovendus verliest rechtszaak over Gaza-brief
Gepubliceerd op:-
Rechtspraak
-
-
Taakstraf en voorwaardelijke celstraf voor 26-jarige oprichter Vrijmoedige Studentenpartij
Gepubliceerd op:-
Bij de buren
-
Rechtspraak
-
-
Aantal internationals neemt voor het eerst af
Gepubliceerd op:-
Onderwijs
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Meer Studentenleven
-
Tweede Kamer wil meer onzelfstandige woningen voor studenten
Gepubliceerd op:-
Wonen
-
-
Topambtenaar voorzag mentale schade bij jongeren door coronamaatregelen
Gepubliceerd op:-
Mentale gezondheid
-
-
Campusrun brengt meer dan sportieve prestaties: veel deelnemers vinden mentale rust
Gepubliceerd op:-
Campus
-
Sport
-