Direct naar inhoud

EM TV Newsflash: ESL-promovendus verliest rechtszaak, korter academisch jaar voor rechtenstudenten en internationale studenten worden vaker opgelicht

Gepubliceerd op:

Elke maandag een overzicht van het belangrijkste nieuws over de Erasmus Universiteit. Deze week: promovendus Ahmed Maged heeft een rechtszaak tegen de universiteit verloren en krijgt zijn positie bij de Erasmus School of Law (ESL) niet terug.

Ingesloten inhoud van YouTube overslaan
Bekijk op YouTube
Ingesloten inhoud van YouTube overgeslagen.

Maged, een Egyptenaar met Palestijnse roots, eiste een andere promotor nadat zijn begeleider een brief had ondertekend waarin stond dat de beschuldiging van genocide tegen Israël volstrekt onaanvaardbaar was. Mageds verzoek werd afgewezen omdat de open brief volgens de universiteit onder de vrijheid van meningsuiting viel. Maged wilde niet verder met deze begeleider en daarom werd zijn contract niet verlengd. Hij ging in beroep tegen de beslissing, maar de rechter heeft nu de universiteit in het gelijk gesteld.

Ook zijn bachelorstudenten aan de ESL ontevreden over hun kortere academisch jaar. Ze zeggen dat dit leidt tot meer studiedruk. Medewerkers geven aan de verandering wel te waarderen. En internationale studenten zijn vaker het slachtoffer van huisvestingsfraude, meldt de Landelijke Studenten Vakbond. De bond wil dat universiteiten meer doen om studenten te beschermen.

De redactie

Reacties

Laat een reactie achter

Door een reactie te plaatsen ga je akkoord met onze regels voor het plaatsen van een reactie. Lees ze alsjeblieft voordat je een reactie plaatst.

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met (verplicht)