Inbraak in het F-gebouw, boilers en kranen gestolen
Er is dit weekend in het F-gebouw ingebroken. Daarbij is de slagboom bij de ingang aan de Kralingse Zoom omgebogen, zijn enkele beveiligingscamera’s afgedekt en zijn drie ramen naast toegangsdeuren in het F-gebouw ingeslagen.

Afbeelding door: Elmer Smaling
Maandagochtend kreeg de beveiliging een melding van de inbraak. Daarna zijn beveiligers het F-gebouw ingegaan. In de gangen stond een laag water en de stroom was uitgevallen in (delen van) het gebouw. De beveiliging ontdekte dat op verschillende plekken boilers en kranen waren verdwenen. Verder was de brandmeldcentrale, waar alle signalen van rook en brandmelders binnenkomen, ook beschadigd.
De universiteit heeft daarna de politie ingeschakeld. Die heeft onderzoek gedaan. Forensische Opsporing heeft sporen veiliggesteld, waaronder drie sigarettenpeuken met verse as. Mogelijk zijn die te herleiden zijn tot de daders.
De universiteit heeft aangifte gedaan, laat een woordvoerder weten. In het F-gebouw woonden tot eind vorig jaar internationale studenten. Per 1 januari is het gebouw gesloten om gesloopt te worden.
Het G-gebouw was dinsdag ook gesloten vanwege de stroomstoring. Dat gebouw staat ook grotendeels leeg, maar is normaal gesproken nog open voor de stilteruimte op de begane grond. Hoelang de stilteruimte gesloten blijft is niet bekend.
Een lijst van afbeeldingen
Lees meer
-
Nederland harkt eigenlijk te veel Europees onderzoeksgeld binnen
Gepubliceerd op:-
Wetenschap
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Meer Beveiliging
-
Van A naar B lopen zonder gefilmd te worden is er niet meer bij op campus Woudestein
Gepubliceerd op:-
Beveiliging
-
-
Universiteitsraad stond jarenlang buitenspel bij cameratoezicht; weigert nu verplaatsing van twee camera’s
Gepubliceerd op:-
Beveiliging
-
-
Nieuw campuscamerasysteem kost 1,7 miljoen euro
Gepubliceerd op:-
Beveiliging
-