OM eist 20 maanden in verkrachtingszaak Utrechtse corpsstudent

Afbeelding door: DUB
De verdachte zou na een date-diner een lid van de Utrechtse vrouwenvereniging UVSV hebben verkracht in zijn kamer. Ze zou er blauwe plekken aan hebben overgehouden, die de USC-student dinsdag tegenover de rechter niet kon verklaren, schrijft dagblad NRC in een verslag over de zitting.
De vrouw wilde bij de USC’er blijven slapen, maar had naar eigen zeggen duidelijk gemaakt dat ze geen zin had in seks. Daar trok de USC’er zich niets van aan. Uiteindelijk kwam ze van hem af door te zeggen dat ze levensreddende medicijnen moest innemen.
Signaal
Het Openbaar Ministerie neemt de zaak hoog op. De student hoorde dinsdag twintig maanden cel tegen zich eisen, waarvan zes maanden voorwaardelijk. “De verdachte en de samenleving, en daar behoort ook het studentenleven toe, moeten een duidelijk signaal krijgen dat seksueel contact wederzijdse instemming vereist en dat dwang dus absoluut onacceptabel en strafwaardig is”, zei de officier van justitie tijdens de zitting.
Het Utrechtse corps ligt al langer onder vuur. Zo zijn de leden vanwege seksueel grensoverschrijdend gedrag niet meer welkom als ‘bademeisters’ op Texel. Ook werd vorig jaar een prominent corpslid veroordeeld tot drie jaar celstraf vanwege de verkrachting van drie vrouwelijke studenten.
Ook de ‘bangalijst’ van het Utrechtse corps deed begin vorig jaar veel stof opwaaien. In juli maakte het OM bekend dat het vier USC-leden vervolgt voor het verspreiden ervan. Het USC zegt een cultuurverandering te hebben ingezet.
Lees meer
-
OM en verdediging willen opnieuw weten of Fouad L. toerekeningsvatbaar was
Gepubliceerd op:-
Rechtspraak
-
De redactie
Meest gelezen
-
Voedsel- en Warenautoriteit sprak de Erasmus Universiteit aan over rookverbod
Gepubliceerd op:-
Campus
-
-
Universiteiten trekken minder studenten uit binnen- én buitenland
Gepubliceerd op:-
Studentenleven
-
-
Wat betekenen de nieuwe Europese woonplannen voor studenten?
Gepubliceerd op:-
Nieuws
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Lees verder in rechtspraak
-
OM en verdediging willen opnieuw weten of Fouad L. toerekeningsvatbaar was
Gepubliceerd op:-
Rechtspraak
-
-
Kort geding ESL-promovendus in Gaza-zaak afgewezen
Gepubliceerd op:-
Rechtspraak
-
-
Kort geding van ESL-promovendus tegen universiteit in Gaza-zaak
Gepubliceerd op:-
Rechtspraak
-