De tweede avond van de Eurekaweek staat in het teken van de cantus in Ahoy. Het opsporen van de eerstejaars die nu al onafscheidelijk zijn, begint bij de bar. Hier vliegen de eerste pitchers over de toonbank. Dan komt de band op. Ze worden verwelkomd met luid gejoel en trappen de avond af met het nummer Sweet Caroline. Studenten slaan armen om elkaar heen en in sommige groepjes worden al pirouetjes gedraaid. De leadzanger van de band vraagt: “Are you ready Rotterdam?

Liefde voor bier

19082025 eurekaweek Jamal zoekt vrienden Elena Isabel – Daan Stam
Isabel en Elena ontdekten dat ze allebei Spaans spreken (en houden allebei van bier). Beeld door: Daan Stam

Naast een tafel vol pitchers dansen Elena (22), student Accounting, en Isabel (21), student Media & Creatieve Industries, een soort tango met elkaar. “We hebben elkaar een paar uur geleden ontmoet”, vertelt Elena. Buiten vertellen de twee door de harde muziek heen hoe het kan dat ze nu al beste vrienden zijn.

“We hebben elkaar vanmiddag bij het netwerkevenement van de master ontmoet. Ik zei een scheldwoord in het Spaans en dat hoorde Elena. Toen praatte ze ineens in het Spaans terug”, zegt Isabel. Hun Spaanse achtergrond is niet de enige klik. “We houden allebei van bier”, roept Elena meteen. Is er nog een gedeelde interesse? “Geen idee, wat vind je eigenlijk leuk?”, vraagt Isabel. Nieuwe vrienden maken is iets wat ze allebei graag doen en er was gewoon een ‘instant connection’.

De oudsten van de groep

19082025 eurekaweek Jamal zoekt vrienden Sahil Otto – Daan Stam
Otto en Sahil hebben elkaar gevonden in hun donkere humor. Beeld door: Daan Stam

De vriendschap van masterstudent Sahil (25) en uitwisselingsstudent Otto (27) ontstond gedurende de eerste twee dagen van de Eurekaweek. Samen lopen ze richting de uitgang. De andere studenten aan hun tafel zingen ondertussen luidkeels mee met Het regent zonnestralen van Acda en De Munnik.

“We raakten aan de praat over de leeftijden van studenten binnen onze groep. Toen kwamen we erachter dat we veruit de oudste waren”, zegt Otto. Bovendien vonden de twee elkaar in hun humor. “Ik ben erg open en maak graag gedurfde grappen. Otto had dezelfde donkere humor waardoor we veel met elkaar hebben gelachen”, legt Sahil uit.

Het was deze openheid die ervoor zorgde dat ze allerlei gênante en avontuurlijke verhalen met elkaar deelden. Wat deze verhalen zijn? Otto en Sahil kijken met een afwachtende blik naar elkaar. Daar willen de jongens na herhaaldelijk doorvragen niets over kwijt. Waarschijnlijk zijn de anekdotes alleen bestemd voor de oudsten van de groep.

Eurekaweek 2025 Jamal op zoek naar verre vrienden Una met witte broek(2)

Lees meer

Jamal op zoek naar studenten van ver: ‘In Nieuw-Zeeland rijden de bussen voor geen meter’

Tijdens de Eurekaweek gaat Jamal op zoek naar studenten met een verrassend verhaal. Wie…