Direct naar inhoud

Advertentie

Advertentie Studentendrukwerk

Eurekaweek 2025 twee dagen korter

Gepubliceerd op:

De Eurekaweek duurt volgend jaar drie dagen in plaats van vijf. Dit besluit is genomen vanwege te weinig deelnemers, stijgende kosten en een te hoge werkdruk voor het organisatieteam. “Maar we gaan groots uitpakken, ook al hebben we minder dagen.”

Volgend jaar duurt de Eurekaweek drie dagen.

Afbeelding door: Daan Stam

Op hun eerste werkdag in november kregen de studenten die de komende Eurekaweek organiseren te horen dat de week wordt ingekort. “We waren allemaal verrast”, vertelt voorzitter Shirley Le. “Maar de universiteit gaf duidelijke richtlijnen mee: de week moest compacter. Dit was niet alleen om onze werkdruk te verlagen, maar ook om beter aan te sluiten bij de wensen van nieuwe studenten.”

Minder deelnemers en bezuiniging

Er waren meerdere aanleidingen om voor aankomend jaar kritisch naar de opzet van de Eurekaweek te kijken, zegt hoofd studentenvoorzieningen Joop Matthijsse. Vooral het teruglopende aantal deelnemers is een punt: de organisatie mikte dit jaar op 4.600 deelnemers, maar uiteindelijk waren dat er maar 4.100. Ook het werven van gidsen blijkt steeds moeilijker te worden.

Daarnaast speelt de bezuiniging van de universiteit een rol. “Dit jaar is de Eurekaweek met verlies afgesloten”, vertelt Matthijsse. Door het gebruik van veel externe locaties en stijgende kosten in de evenementensector liep het flink in de papieren. “Het verlies van dit jaar, zo’n tienduizenden euro’s, kan nog gedekt worden uit de begroting van de afdeling Education & Student Affairs, maar door de bezuinigingen vanaf 2025 kan dat in de toekomst zeker niet meer”, legt Matthijsse uit.

‘Klassiekers zoals de cantus, de campusmarkt en de sportdag blijven uiteraard bestaan’

Kans om te vernieuwen

Ondanks de uitdagingen ziet voorzitter Le vooral kansen. “Het doel is om het programma te vernieuwen en meer variatie te bieden. Niet iedereen wil elke avond feesten, dus we zullen zorgen voor een diverse selectie aan activiteiten”, legt ze uit. “Klassiekers zoals de cantus, de campusmarkt en de sportdag blijven uiteraard bestaan.”

Het definitieve programma voor 2025 is nog niet af. “We zijn pas een maand bezig, dus er ligt nog niets vast”, zegt Le. “Natuurlijk was het even schrikken toen we hoorden dat de week korter moet, maar nu zien we het als een kans om met nieuwe ideeën te komen. We gaan het groots uitpakken, ook al hebben we minder dagen.”

Lees meer

De redactie

Reacties

1 reactie

  1. Ant op 5 december 2024 om 16:06

    Misschien iets meer activiteiten voor introverte personen? Ik ben niet naar Eurekaweek gegaan omdat het op zo’n feestboel leek. Was niks voor mij… Hoewel ik wel vrienden wilde maken. What about rustige activiteiten? Die hoeven ook niet zo duur te zijn. Een mario kart contest, murder mystery op campus, wie is de mol op campus.. Etc.

Reacties zijn gesloten.

Advertentie

Advertentie Studentendrukwerk

Lees verder in eurekaweek