Coffee Company neemt Starbucks over na afloop van licentie
Coffee Company heeft deze zomer Starbucks vervangen in de Food Plaza. Er is geen verband met de pro-Palestijnse graffiti op de muren van vorig jaar, zegt de huidige manager. De eigenaar van de Starbucks-vestiging, Albron, besloot de licentie van Starbucks niet te verlengen.

De Coffee Company in de Food Plaza.
Afbeelding door: Esther Dijkstra
De vervanging heeft ‘helemaal niets te maken’ met de graffiti die door pro-Palestijnse demonstranten op de muren van Starbucks werd gespoten, legt Josephine Pang uit, de huidige manager van de Coffee Company op de campus en voormalig assistent-manager bij Starbucks. Studenten hadden leuzen gespoten waarin ze de vermeende rol van Starbucks in het conflict in Gaza veroordeelden, waaronder teksten als ‘Starbucks financiert genocide’.
De sluiting van de Starbucks op de Woudestein-campus was het gevolg van het aflopen van de franchiseovereenkomst. Volgens Pang had deze overgang eigenlijk al twee jaar geleden moeten plaatsvinden, maar om redenen die zij niet kent, was dit uitgesteld. Het moederbedrijf Albron maakte de keuze omdat het de studenten iets ‘moderners’ en ‘duurzamers’ wilde bieden. In tegenstelling tot Starbucks recyclet de Coffee Company zijn brood en beperkt het de melkverspilling zoveel mogelijk.
De Starbucks op campus Woudestein is niet de enige vestiging die verdwenen is. Ook op de campus van Tilburg University werd het contract van Starbucks, dat in juni afliep, niet verlengd.
Lees meer
-
Leuzen tegen geweld Gaza op Starbucks Woudestein
Gepubliceerd op:-
Campus
-
De redactie
-
Alice RaffegeauStudentredacteur
Meest gelezen
-
Afspraken over internationale studenten zijn nu officieel vastgelegd
Gepubliceerd op:-
Internationalisering
-
Onderwijs
-
-
Op zoek naar Woudensteins wildlife met natuurexpert Jacob Molenaar
Gepubliceerd op:Type artikel: Video-
EM TV
-
-
Hoe EM met talent en teamwerk in een prijzenfestival terechtkwam
Gepubliceerd op:-
Hoofdredactioneel commentaar
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Meer Campus
-
Kabinet wil kennis en innovatie voor de krijgsmacht
Gepubliceerd op:-
Politiek
-
Wetenschap
-
-
Last-minute tentamenwijzigingen door hittegolf: ‘Ik hoorde het pas om 21 uur’
Gepubliceerd op:-
Campus
-
Onderwijs
-
-
Nieuwe cao universiteiten: lonen met 3,1 procent omhoog en zwangere medewerkers beter beschermd
Gepubliceerd op:-
Medewerkers
-