ABP verkoopt beleggingen in Russische bedrijven
Vanwege de Russische inval in Oekraïne gaat pensioenfonds ABP alle resterende beleggingen in Russische bedrijven verkopen. Investeren in Russische staatobligaties deed het ABP al niet.

Studenten demonstreerden op vrijdag 25 februari voor het stadhuis uit solidariteit met Oekraïne.
Afbeelding door: Alisa Mahaletska
Het ABP had per 24 februari 2022 voor circa 520 miljoen euro aan beleggingen in Rusland, iets minder dan 0,1 procent van het totale belegde vermogen. De afgelopen jaren waren de beleggingen in Rusland al flink afgebouwd meldt het bestuur.
Recentelijk heeft het pensioenfonds voor de overheid en het onderwijs nog een deel van de beleggingen in Russische olie- en gasbedrijven verkocht. Dat besluit werd genomen na aanhoudende protesten van klimaatactivisten en aangesloten werknemers.
Wapenembargo
Beleggen in Russische staatsobligaties deed het ABP niet. In verband met een EU-wapenembargo stonden die al op de uitsluitingslijst van het pensioenfonds.
De verkopen van de resterende beleggingen kan volgens het bestuur enige tijd kosten. Ze zullen plaatsvinden ‘zodra deze verantwoord mogelijk zijn’.
Ook het Nederlandse pensioenfonds bpfBouw stopt al zijn beleggingen in Rusland. Meerdere pensioenfondsen in de Verenigde Staten, Noorwegen en Denemarken besloten daar eerder deze week al toe.
Lees meer
-
Wel of geen boycot van Russisch onderzoek?
Gepubliceerd op:-
Wetenschap
-
De redactie
Meest gelezen
-
Bloemenkransen en barbecue bij studentenmidzomerfeest Kralingse Plas
Gepubliceerd op:-
Cultuur
-
-
TU Delft gaat geen namen van activisten meer doorspelen aan politie
Gepubliceerd op:-
Privacy
-
Protest
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Meer Politiek
-
Laat politie namen van relschoppers doorgeven aan onderwijs, zegt Tweede Kamer
Gepubliceerd op:-
Politiek
-
-
Komen er harde afspraken over internationals? Dat is maar de vraag
Gepubliceerd op:-
Internationalisering
-
Politiek
-
-
Minister moet 46 Palestijnen helpen hierheen te komen
Gepubliceerd op:-
Politiek
-