NWO geeft 9 vidi-beurzen aan EUR-wetenschappers
Van onderzoek naar klimaatverandering tot het bouwen van nano-elektronica: onderzoeksfinancier NWO geeft 81 ervaren wetenschappers een Vidi-beurs van 800 duizend euro om een eigen onderzoekslijn op te zetten. Negen van die onderzoekers zijn verbonden aan de Erasmus Universiteit.

Afbeelding door: Tessa Hofland
Deze wetenschappers de Erasmus Universiteit krijgen een Vidi-beurs: Esther de Bekker-Grob, Peter Koudijs, Frederik van de Putte,Esther Rozendaal, Devika Narain, Arnab Ray Chaudhuri, Kim van der Heiden, Iris Lansdop-Vogelaar, en Marin van Luijn. Vijf van de negen zijn wetenschappers van het Erasmus MC. Lees hier meer over de negen onderzoeken.
Ceasar
Met de Vidi-beurzen kunnen de onderzoekers vijf jaar vooruit. Er zijn winnaars in allerlei disciplines, van de geesteswetenschappen tot de natuurkunde. Slechts zestien procent van de aanvragen kon gehonoreerd worden. Dat is niet veel, maar het honoreringspercentage is weleens lager geweest.
De beurzen maken deel uit van het Talentprogramma van NWO. Voor beginnende wetenschappers zijn er de Veni-subsidies, daarna komen deze Vidi-subsidies voor ervaren wetenschappers en ten slotte kunnen wetenschappers een aanvraag indienen voor een Vici-subsidie. Deze week komt ook de uitslag van de Vici-ronde.
De beurzen ontlenen hun naam aan het bericht dat Julius Caesar in het jaar 47 v. Chr. na een gewonnen veldslag naar de senaat van Rome stuurde: veni, vidi, vici (ik kwam, ik zag, ik overwon).
De redactie
Meest gelezen
-
OCW-begroting krijgt genoeg steun
Gepubliceerd op:-
Politiek
-
-
Renteplafond: minister van Financiën zette Letschert met rug tegen de muur
Gepubliceerd op:-
Geld
-
-
Actief in de medezeggenschap? Ook dat is werk, oordeelt rechter in hoger beroep
Gepubliceerd op:-
Medezeggenschap
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Meer Wetenschap
-
Waarom supermarkten een maand noodvoorraad zouden moeten aanhouden
Gepubliceerd op:-
De Kwestie
-
ICT
-
-
Robbert Dijkgraaf is het nieuwe gezicht van de internationale wetenschap: ‘Soms kunnen we helpen vrede te brengen’
Gepubliceerd op:-
Politiek
-
Wetenschap
-
-
Waarom deze wetenschappers graag samenwerken met Defensie
Gepubliceerd op:-
Wetenschap
-