Opening Academisch Jaar in aangepaste vorm
Vaste prik in de eerste week van het nieuwe collegejaar: de feestelijke Opening van het Academisch Jaar. Hoogleraren betreden in toga de Aula, winnaars van de universitaire prijzen worden in het zonnetje gezet en de rector magnificus verzorgt de officiële aftrap van het jaar 2020-2021.

Afbeelding door: Ronald van den Heerik
Vanwege corona ziet die opening er wel flink anders uit dan andere jaren. Met het thema Making Minds Matter is er een online talkshow. Die kun je vanaf 15 uur zien, door je aan te melden. Onder andere burgemeester Ahmed Aboutaleb, Chief Diversity Officer Semiha Denktas, ontwikkelingspsycholoog Eveline Crone en neuro-epidemioloog Arfan Ikram zijn te gast. De nieuwe collegevoorzitter Ed Brinksma is er voor het eerst bij.
Wat inmiddels ook vaste prik is in de eerste week van het nieuwe collegejaar, is protest. In heel Nederland stappen academici op de fiets voor tochten langs de Nederlandse universiteiten. Ze willen daarmee aandacht vragen voor de wildgroei van tijdelijke contracten onder universitair personeel. Ook de Erasmus Universiteit ligt op de route. Deelnemers fietsen van Leiden via de TU Delft naar campus Woudestein, waar ze rond 14 uur aankomen.
Verder deze week:
ESN Tuesdays, de wekelijkse borrel voor internationale studenten is terug. ESN-Rotterdam organiseert de borrel coronaproof in Café de Beurs, dinsdag 1 september van 20 tot 1 uur.
En de Erasmus Gallery is weer open. De nieuwe tentoonstelling Welcome Back staat in het teken van weerzien. Er worden werken uit de kunstcollectie van de universiteit getoond die tijdelijk ergens ander waren, in bruikleen of voor restauratie. Vanaf 31 augustus is de tentoonstelling te zien in de Gallery in het Erasmusgebouw, open van maandag tot en met vrijdag tussen 9 en 18 uur.
Op de agenda In deze rubriek licht EM wekelijks uit wat er te doen is voor EUR-studenten of -medewerkers. Wil je jouw open feest, lezing of evenement in onze agenda? Stuur een mailtje naar [email protected].
De redactie
-
Tim FicherouxEindredacteur
Meest gelezen
-
Letschert geeft nog niets weg in eerste Kamerdebat
Gepubliceerd op:-
Onderwijs
-
Politiek
-
-
Weg met de ‘profkip’, zegt De Jonge Akademie
Gepubliceerd op:-
Wetenschap
-
-
Tweede Kamer wil basisbeurs voor wo-master na hbo
Gepubliceerd op:-
Geld
-
Politiek
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Lees verder in Studentenleven
-
Tweede Kamer wil basisbeurs voor wo-master na hbo
Gepubliceerd op:-
Geld
-
Politiek
-
-
Grootschalige studentenprotesten op universiteiten in Iran
Gepubliceerd op:-
Studentenleven
-
-
Geneeskundestudent Daan Kluwer wint 10.000 euro om een eigen jazzalbum op te nemen
Gepubliceerd op:-
Studentenleven
-