Politie waarschuwt voor auto-inbraken rond de campus
In de wijk De Esch, vlakbij campus Woudestein, vinden regelmatig auto-inbraken plaats. De politie wil studenten en medewerkers die hier parkeren waarschuwen.

Afbeelding door: Politie.nl
“Er staan regelmatig auto’s geparkeerd waarin wordt ingebroken en we hebben ondanks onder andere extra surveillance nog geen verdachte in beeld”, zegt aspirant-hoofdagent Türker Güzel, die bezig is met een plan om de auto-inbraken tegen te gaan. “De inbraken zijn een probleem in de wijk.” De agent hoort van buurtbewoners dat er ook veel studenten en medewerkers van de Erasmus Universiteit parkeren. Met een flyercampagne tot eind dit jaar wil Güzel EUR-medewerkers en -studenten te waarschuwen.
“Ik snap dat veel studenten en medewerkers er parkeren, want het is gratis”, zegt Güzel. “Maar het is momenteel wel een risico. Dus ik hoop dat iedereen zijn kostbare spullen meeneemt en de auto goed afsluit.”
De inbraken vinden vooral plaats in de straten tussen de supermarkt en park de Oude Plantage. Daar wordt gemiddeld vier tot zes keer per maand ingebroken in een auto.

Afbeelding door: Politie-agent Türker Güzel
De redactie
-
Tim FicherouxEindredacteur
Meest gelezen
-
In memoriam emeritus hoogleraar Hans Gortemaker
Gepubliceerd op:-
In memoriam
-
-
Aantal suïcides onder jongeren neemt toe
Gepubliceerd op:-
Mentale gezondheid
-
-
Student met dyscalculie krijgt geen vrijstelling voor statistiek
Gepubliceerd op:-
Onderwijs
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Lees verder in nieuws
-
Wat betekenen de nieuwe Europese woonplannen voor studenten?
Gepubliceerd op:-
Nieuws
-
-
Demonstranten mogen op campus overnachten
Gepubliceerd op:-
Nieuws
-
-
Celstraf voor geweld tijdens protesten UvA
Gepubliceerd op:-
Nieuws
-