Baudet: ‘We worden ondermijnd door onze universiteiten’
Forum voor Democratie is de grote winnaar van de Provinciale Statenverkiezingen. Niet alleen in Rotterdam en Zuid-Holland, maar ook landelijk gezien. De partij van Thierry Baudet wordt met 13 zetels de grootste in de Eerste Kamer. Wat wil Forum met het hoger onderwijs?

Studenten stemmen op de campus tijdens de Tweede Kamerverkiezingen in 2017.
“Er is een kaalslag gaande in het onderwijs”, zei Forum-leider Baudet gisteravond in zijn overwinningsspeech. En: “We worden ondermijnd door onze universiteiten”. Op Twitter noemde onderwijsminister Ingrid van Engelshoven (D66) zijn uitspraak de ochtend na de verkiezingen al ‘zeer kwalijk’. “We moeten de academische vrijheid beschermen, niet verdacht maken.”
Baudets uitspraken komen niet als een verrassing. Een affiche van de jongerenorganisatie van Forum zorgde vorige zomer voor ophef. Het leek toen namelijk alsof studenten werden opgeroepen om gewelddadig in verzet te komen tegen hun ‘linkse docenten’.
Linkse indoctrinatie
Deze maand nog kondigde Baudet tijdens een partijavond in Bergen op Zoom een onderzoek aan naar “de invloed van links gedachtegoed in het onderwijs. We gaan het allemaal in kaart brengen”. Het eerdere onderzoek van de Koninklijke Akademie van Wetenschappen naar dit onderwerp voldeed kennelijk niet.
‘Alle culturele en maatschappelijke instituties in Nederland zijn in zeer hoge mate geïnfiltreerd door linkse activisten’
In het verslag van NRC staat dat scholieren en studenten volgens Baudet worden blootgesteld aan ‘extreem-linkse’ hoogleraren, docenten en lesmaterialen. Forum zou streven naar een culturele transformatie. “Alle culturele en maatschappelijke instituties in Nederland zijn in zeer hoge mate geïnfiltreerd door linkse activisten”, citeert NRC Baudet. “Wij moeten, heel langzaam, achter al die bureautjes onze mensen zien te krijgen.”
Baudet ziet nog meer bedreigingen voor het hoger onderwijs. Hij gruwt van de ‘verengelsing’ en stemde begin deze maand nog voor een (verworpen) motie van de PVV om het Nederlands her in te voeren als onderwijs- en onderzoekstaal in de bachelorfase van de geesteswetenschappen.
Basisbeurs en selectie
Forum wil de basisbeurs herinvoeren en is tegen de renteverhoging op studieschulden. Verder moet de bekostiging van het hoger onderwijs op de schop, staat in het partijprogramma te lezen. Hogescholen en universiteiten moeten niet meer worden afgerekend op de hoeveelheid diploma’s zij afgeven, maar op het aantal studenten dat zich inschrijft.
Mogelijk gaan die aantallen omlaag, want er komt “strenge selectie aan de poort”. Die selectie moet helder verlopen, vindt Forum. Een (verworpen) motie van de SP om de effectiviteit van verschillende selectiemethodes te laten onderzoeken, kreeg de goedkeuring van Baudet en partijgenoot Hiddema, net als een (aangenomen) motie van D66 die eist dat masteropleidingen hun selectiecriteria wetenschappelijk moeten kunnen onderbouwen.
De redactie
Meest gelezen
-
Kabinet wil meer tijdelijke huurcontracten voor studenten
Gepubliceerd op:-
Wonen
-
-
Langere reistijden naar campus Woudestein door werkzaamheden metrostations
Gepubliceerd op:-
Studentenleven
-
-
VU blijft internationals verboden housing fee in rekening brengen
Gepubliceerd op:-
Wonen
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Meer Nieuws
-
EM TV newsflash: GroenLinks-PvdA wins municipal elections, student in city council, and the beadle retires
Gepubliceerd op:Type artikel: Video-
EM TV
-
Nieuws
-
-
EM TV newsflash: Universiteit plaatst camera’s zonder toestemming raad, voorstel demonstratieregels onwettig en gemeenteraadsverkiezingen
Gepubliceerd op:Type artikel: Video-
EM TV
-
Nieuws
-
-
Hogere studieschuld door toeslagenaffaire; minister opent telefoonlijn
Gepubliceerd op:-
Nieuws
-