Bijna 800 studenten tekenen petitie voor plantaardige melk in campuskoffie
Twee studenten willen meer plantaardige melk bij de koffieaanbieders op de campus. Ze begonnen een petitie, die al snel door bijna achthonderd studenten is ondertekend. Ook bij de Spar bleef de petitie niet onopgemerkt: de campussupermarkt belooft een van de koffieautomaten te vullen met sojamelk.

Psychologiestudent Sara Parnell en IBCoM-student Anaëlle Perrin van het Erasmus Food Lab begonnen de petitie om koffieaanbieders te laten zien dat er genoeg vraag is naar plantaardige opties. Sara: “Als je door de stad loopt zie je dat bijna overal wel alternatieven voor melk worden verkocht. Op de campus ben je al snel aangewezen op een koffie van de Starbucks voor 4 euro, omdat machines en kantines alleen koemelk verkopen.”
Inclusief
Volgens Sara en Anaelle hebben studenten verschillende redenen om geen koemelk meer te drinken. Het produceren van zuivel is bijvoorbeeld erg belastend voor het milieu. “Maar wat veel mensen ook vergeten is dat door alleen melk aan te bieden, een grote groep mensen wordt uitgesloten”, zegt Sara. “Lactose-intolerantie komt veel voor, zeker bij bijvoorbeeld mensen uit Oost-Azië. Als inclusieve universiteit is het dus belangrijk om in elk geval genoeg keus aan te bieden, welke reden studenten ook hebben.”
Een rondje over de campus laat zien dat sommige bedrijven al melkalternatieven aanbieden. Het Erasmus Paviljoen, Starbucks en New Fork verkopen bijvoorbeeld soja-, haver-, of amandelmelk, soms tegen een kleine meerprijs.
Petitie heeft effect bij de Spar
Campussupermarkt Spar heeft na het zien van de petitie ook besloten cappuccino’s en latte’s met sojamelk te verkopen in de welbekende machines. Filiaalmanager Joren Sikkema: “De petitie ging rond in onze whatsappgroep, en we hebben besloten er meteen werk van te maken. Onze machines vullen we met verse melk, dus we hebben één daarvan nu gereserveerd voor soja. De sojamelk is al binnen, we zijn alleen nog aan het onderhandelen over de prijs met de leverancier.”
De redactie
Meest gelezen
-
Hoe word je een Rotterdammert: Defne leert uitdrukkingen: ‘Tebbie nou op je muil?’
Gepubliceerd op:Type artikel: Video-
EM TV
-
-
Benita draagt regenlaarzen voor de sier
Gepubliceerd op:-
Dresscode
-
-
Wachten op de warmte
Gepubliceerd op:-
Column
-
Reacties
4 reacties
-
Johannes op 9 november 2018 om 08:18
Of gewoon koffie drinken zonder suiker en (soja-)melk.
-
Boudewijn op 12 november 2018 om 00:42
Of gewoon water drinken
Reacties zijn gesloten.
Meer Campus
-
Verkozen raadsleden pleiten voor meer steun voor studenten, tegen hoger collegegeld en Planetary Health Diet
Gepubliceerd op:-
Universiteitsraad
-
-
Letschert: Honderden miljoenen erbij voor hoger onderwijs
Gepubliceerd op:-
Nieuws
-
-
AIVD blijft waarschuwen voor diefstal van kennis
Gepubliceerd op:-
ICT
-
Atta van Westreenen op 8 november 2018 om 15:04
Hippiegezeik.
Kiki op 9 november 2018 om 17:02
Lactose-intolerantie is hippiegezeik? Geen dieren willen gebruiken is hippiegezeik? Goh…