Kraan valt op pand Laurentius
Een hijskraan is tijdens werkzaamheden aan een kantoorpand gekanteld en op het dak van de sociëteit van Laurentius gevallen. Een groot gat in het midden van de nok is het gevolg. Er zijn geen gewonden gevallen.

Afbeelding door: Elmer Smaling
Het ongeluk op de Infirmeriestraat in Kralingen gebeurde dinsdagochtend tijdens werkzaamheden aan een het dak van een kantoorpand van de studentenvereniging. Er waren op dat moment geen mensen aanwezig in de sociëteit.
Ook de chauffeur van de kraan is er zonder kleerscheuren vanaf gekomen. Hij is zich wel wild geschrokken. “Normaal gesproken slaat de kraan af als hij in de buurt van het kantelpunt komt. Dat is dit keer duidelijk niet gebeurd”, zei de chauffeur. Het wachten is nu op een takel, die de 60 meter hoge kraan weer op vier poten kan zetten.
Ruud Lubbers
Bij de sociëteit stonden twee Laurentianen beteuterd te kijken naar de op het dak balancerende kraan. Het bestuur van Laurentius zelf was nog niet aanwezig: dat was volgens de twee leden nog aanwezig bij de uitvaart van erelid Ruud Lubbers, die op hetzelfde moment elders in Rotterdam plaatsvond. Lubbers was vice-preses van Laurentius en opende in 1985 de sociëteit aan de Infirmeriestraat.
De kraan is later op de dag met behulp van twee andere kranen weer van het dak gehesen.
Een lijst van afbeeldingen
De redactie
-
Elmer SmalingRedacteur
Meest gelezen
-
Voedsel- en Warenautoriteit sprak de Erasmus Universiteit aan over rookverbod
Gepubliceerd op:-
Campus
-
-
Universiteiten trekken minder studenten uit binnen- én buitenland
Gepubliceerd op:-
Studentenleven
-
-
Wat betekenen de nieuwe Europese woonplannen voor studenten?
Gepubliceerd op:-
Nieuws
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Lees verder in nieuws
-
Wat betekenen de nieuwe Europese woonplannen voor studenten?
Gepubliceerd op:-
Nieuws
-
-
Demonstranten mogen op campus overnachten
Gepubliceerd op:-
Nieuws
-
-
Celstraf voor geweld tijdens protesten UvA
Gepubliceerd op:-
Nieuws
-