Salsadansers in spe gooien de heupen los

Afbeelding door: Jack Parker
Erasmus Dance Society organiseerde donderdagavond een zogeheten salsa-tryout. Tijdens een swingende introductiesessie kregen de tientallen aanwezigen in het sportgebouw op campus Woudestein een uur lang de kans de heupen los te gooien.
“Mambo, rumba, cumbia!”, dicteert dansdocent Marciano Raiman alsof zijn nieuwe leerlingen al jarenlange ervaring hebben. Vol enthousiasme neemt hij de voor hem zo bekende eerste stapjes door. “Salsa gaat om genieten, om passie. Dat probeer ik over te brengen”, vertelt Raiman in een zaaltje dat nogal aan de krappe kant is.

Marciano Raiman geeft tekst en uitleg.
Afbeelding door: Jack Parker
Sensueel
Sommigen kijken wat vertwijfeld om zich heen en bewegen al na een paar tellen uit de maat. “Kijk niet naar je voeten, maar naar je partner”, luidt Raiman’s commentaar. Andere aanwezigen zijn duidelijk gezegend met meer ritmegevoel. Zij pikken de danspasjes moeiteloos op.
Al snel wordt duidelijk waarom salsa bekendstaat als een sensuele dans. In koppeltjes mogen de kersverse dansers en danseressen laten zien wat ze kunnen. “Dames, laat de heren de leiding nemen”, zegt Raiman. Niet iedereen volgt dit advies op, waardoor sommige koppels stuntelig over de gymzaalvloer zwieren.

De blijdschap bij de deelnemers spat er vanaf.
Afbeelding door: Jack Parker
Glimlach
Door de swingende muziek verdwijnt de wat ongemakkelijke sfeer al gauw. Er verschijnt nu een glimlach op de gezichten van de leerlingen. Het zelfvertrouwen groeit. “In het begon vond ik het ongemakkelijk om mijn danspartner in de ogen te kijken. Maar op een gegeven moment was ik het gewend”, vertelt Sarah Fu (19, studente Fiscale Economie).
Een makkelijke les was het niet, vindt Steffi Montfrooij (19, studente Hogeschool Rotterdam). “Het met iemand samen dansen was lastig. We moesten vaak van partner wisselen, en iedereen danst anders.” Leo Sizaret (RSM-student) sluit zich daarbij aan. “Je moet elkaar begrijpen om de pasjes goed te coördineren. Dat valt niet mee.”
Inschrijven
Ben jij een salsadanser(es) in spe? Inschrijven bij EDS is mogelijk tot vrijdag 3 februari. De vereniging verzorgt naast salsalessen ook trainingen in stijldansen, kizomba en hiphop.
De redactie
Meest gelezen
-
Wachten op de warmte
Gepubliceerd op:-
Column
-
-
Israël krijgt steeds minder Europees onderzoeksgeld
Gepubliceerd op:-
Wetenschap
-
-
Terug of niet? Meer en meer Nederlands-Caribische studenten verkennen die vraag
Gepubliceerd op:-
Studentenleven
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Meer Sport
-
Hardlopers halen ruim 27 duizend euro op tijdens Charity Run
Gepubliceerd op:-
Sport
-
-
Studentensportclub Obelix krijgt advocaat stripheld achter zich aan
Gepubliceerd op:-
Bij de buren
-
Sport
-
-
Eerste editie Campusrun bracht nieuwe gezichten en goede sfeer
Gepubliceerd op:-
Sport
-