Universiteiten verdienen 1,3 miljard euro bij externe geldschieters

Nederlandse universiteiten haalden in 2013 gezamenlijk 1,3 miljard euro op bij externe opdrachtgevers, blijkt uit onderzoek van ScienceWorks. Dat is ongeveer een kwart van de totale inkomsten.
De EUR en het Erasmus MC haalden samen iets meer dan 112 miljoen euro op uit opdrachten voor onderzoek van externe partijen, zoals bedrijven, non-profitorganisaties en overheden. Per onderzoeker komt dat neer op 42.694 euro.
De Universiteit Utrecht haalde het grootste totaalbedrag op: ruim 168 miljoen euro. In Wageningen wordt juist het hoogste bedrag per onderzoeker verdiend: 55.193 euro.
Het onderzoek naar inkomsten van externe geldschieters is onderdeel van de tweejaarlijkse valorisatieranking van ScienceWorks en weekblad Elsevier.
Meest gelezen
-
Kabinet: 350 duizend euro voor steun Joodse studenten en medewerkers
Gepubliceerd op:-
Veiligheid
-
-
Omlopen voor je tentamens: ingang Kralingse Zoom vanaf juni dicht vanwege werkzaamheden
Gepubliceerd op:-
Campus
-
-
Estse president Alar Karis in Erasmus Paviljoen: ‘We zijn niet in oorlog, maar ook niet in vrede’
Gepubliceerd op:-
Politiek
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Meer Wetenschap
-
Hoe dure festivaltickets en topconcerten de hele livemuzieksector bedreigen
Gepubliceerd op:-
De Kwestie
-
-
Hoe Unilever de Tweede Wereldoorlog overleefde
Gepubliceerd op:-
Eureka!
-
-
Academic Freedom Index: Academische vrijheid neemt wereldwijd af
Gepubliceerd op:-
Wetenschap
-