Ruim 8 miljoen voor interdisciplinaire onderzoeksprojecten

Zeven interdisciplinaire onderzoeksprojecten ontvangen een financiële injectie van de universiteit. Gezamenlijk krijgen de groepen 8,4 miljoen euro uit het Research Excellence Initiative (REI) om het onderzoek verder uit te kunnen bouwen.
De gehonoreerde projecten ontvangen tussen de 400.000 en 800.000 euro van het College van Bestuur. De betrokken faculteiten of instituten doneren nog eens hetzelfde bedrag. Met het REI wil de universiteit onder andere samenwerking tussen goede wetenschappers stimuleren. Daarom is voor interdisciplinaire projecten gekozen.
Onderzoeken naar bijvoorbeeld sport en nationale identiteit, de gevolgen van decentralisatie van verzorgingsstaten en de depolitisering van Europa kunnen door het REI rekenen op meer financiële middelen. Alle samenwerkingsverbanden die een subsidie ontvangen zijn hier te vinden.
De redactie
-
Tim FicherouxEindredacteur
Meest gelezen
-
In memoriam emeritus hoogleraar Hans Gortemaker
Gepubliceerd op:-
In memoriam
-
-
Aantal suïcides onder jongeren neemt toe
Gepubliceerd op:-
Mentale gezondheid
-
-
Student met dyscalculie krijgt geen vrijstelling voor statistiek
Gepubliceerd op:-
Onderwijs
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Lees verder in wetenschap
-
Waarom een socialemediaverbod voor jongeren niet de oplossing is
Gepubliceerd op:-
De Kwestie
-
-
Kiezers die op populisten stemmen maken wel degelijk rationele keuzes, ontdekte Otto Swank
Gepubliceerd op:-
Eureka!
-
-
Rector Universiteit Gent trekt zich terug van eredoctoraat UvA na AI-speech
Gepubliceerd op:-
Wetenschap
-