Masterstudenten Rechten en co-schappers kunnen leenstelsel ontlopen
Er bestaat een sluiproute voor sommige studenten om onder het leenstelsel uit te komen. Door al voor 1 september aan een master te beginnen, kun je ook volgend jaar nog studiefinanciering ontvangen. Aan de Erasmus Universiteit kan dat alleen bij de meeste rechtenmasters en bij de co-schappen van Geneeskunde.
Om het leenstelsel te kunnen ontlopen moet wel aan een aantal voorwaarden worden voldaan, legt woordvoerder Job Slok van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap uit. “Als je een bacheloropleiding doet en je begint voor 1 september aan een master, val je nog onder het huidige stelsel – met basisbeurs dus. Voorwaarde is dan wel dat het onderwijsprogramma voor 1 september begint, en dat de opleiding het al zo had geregeld voordat de nieuwe wet was aangenomen.”
Onderwijs volgen voor september
Het College van Bestuur van de Erasmus Universiteit besloot onlangs in lijn met het beleid van het ministerie dat tussentijdse inschrijvingen voor masteropleidingen alleen zijn toegestaan als studenten ook daadwerkelijk onderwijs kunnen volgen. Als er geen onderwijs wordt aangeboden, heb je pech. In de praktijk zullen er maar weinig studenten zijn die iets aan deze sluiproute hebben, want de meeste masters hebben alleen in februari en in september een officieel instroommoment.
Rechten en Geneeskunde
Voor de meeste masters van de rechtenfaculteit – Aansprakelijkheid & Verzekering en Arbeidsrecht uitgezonderd – en de co-schappen bij Geneeskunde geldt dat je je iedere maand kunt inschrijven. Dus mocht je je bachelor net hebben afgerond, en voor de zomer nog kunnen beginnen aan je co-schappen of je rechtenmaster, schrijf je snel in. MvS/TF
Meest gelezen
-
Kabinet: 350 duizend euro voor steun Joodse studenten en medewerkers
Gepubliceerd op:-
Veiligheid
-
-
Omlopen voor je tentamens: ingang Kralingse Zoom vanaf juni dicht vanwege werkzaamheden
Gepubliceerd op:-
Campus
-
-
Estse president Alar Karis in Erasmus Paviljoen: ‘We zijn niet in oorlog, maar ook niet in vrede’
Gepubliceerd op:-
Politiek
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Meer Studentenleven
-
Letschert wil ov-boetes voor studenten niet afschaffen
Gepubliceerd op:-
Geld
-
-
Je huisgenoten zelf uitkiezen? Dat bepaalt de huisbaas, zegt de minister
Gepubliceerd op:-
Wonen
-
-
Geur bij Spirited Away brengt film tot leven
Gepubliceerd op:-
Cultuur
-