Grens bijverdiensten omhoog met leenstelsel?
Minister Bussemaker is bereid “nog eens kritisch te kijken” naar het maximale bedrag dat studenten mogen bijverdienen. Een overgrote meerderheid van de Tweede Kamer wil dat de bijverdiengrens wordt verhoogd of zelfs afgeschaft.
Regeringpartijen PvdA en VDD vinden het wel logisch, net als het CDA en GroenLinks: als studenten op termijn geen basisbeurs meer krijgen, is het wel zo eerlijk als ze meer mogen bijverdienen. Onzin, zei Bussemaker eind vorig jaar nog. Nu lijkt ze de Tweede Kamer toch tegemoet te komen.
Kritisch bekijken
“Het belang van de huidige bijverdiengrens wordt met de invoering van het sociaal leenstelsel inderdaad gerelativeerd”, antwoordde ze gisteren op vragen van PvdA-kamerlid Mohammed Mohandis. Een echte toezegging blijft uit, maar de minister “is bereid ook dit punt nog eens kritisch te bekijken”.
Eerste Kamer
Dat moet ook bijna wel, want het leenstelsel is onder druk van de Kamer een jaar uitgesteld. De minister heeft dan wel de steun van de twee coalitiepartijen, maar heeft ook GroenLinks en D66 nodig om haar wetsvoorstel door de Eerste Kamer te krijgen. Die twee partijen moeten nog worden overgehaald.
Geen beurs nodig
De gedachte achter de bijverdiengrens is dat rijke studenten geen beurs nodig hebben. Als studenten in 2014 meer verdienen dan 13.730 euro, moeten ze een deel van hun basisbeurs, aanvullende beurs en ov-kaart terugbetalen. Wie honderd euro te veel verdient, moet dat bedrag terugstorten. HOP
Meest gelezen
-
Opnieuw minder deelnemers Eurekaweek, team leeft ontspannen toe naar opening
Gepubliceerd op:-
Eurekaweek
-
-
Hoe word je een Rotterdammert: Saskia duikt in de geschiedenis van het broodje pom
Gepubliceerd op:Type artikel: Video-
EM TV
-
-
Van Rotterdampas tot Afrikaandermarkt: vijf tips om geld te besparen als student
Gepubliceerd op:Type artikel: Video-
EM TV
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Meer Studentenleven
-
Opnieuw minder deelnemers Eurekaweek, team leeft ontspannen toe naar opening
Gepubliceerd op:-
Eurekaweek
-
-
Gezelligheid voor de storm: Eurekaweekteam ging samen bowlen
Gepubliceerd op:-
Eurekaweek
-
-
Samen sinds Eureka: ‘Jij bent toen echt keihard uit je broek gescheurd’
Gepubliceerd op:-
Eurekaweek
-