Hoe financieren we de wetenschap in de toekomst?
Hoe kunnen we wetenschap en hoger onderwijs in de toekomst blijven financieren? Dat is de vraag die centraal staat bij het congres dat het Trustfonds op 4 juni organiseert in verband met haar 100-jarig bestaan.
De wetenschap en het hoger onderwijs staan onder druk. Terwijl er steeds meer studenten komen, blijven overheidsinvesteringen uit. Deze week nog waarschuwde KNAW-president Hans Clevers dat de wetenschap nieuwe bezuinigingen tegemoet kan zien. Voor universiteiten is deze dreigende schaarste de uitdaging van nu en van de toekomst.
Frans van Vught, topadviseur bij de Europese Commissie en voorzitter van de reviewcommissie Hoger Onderwijs, die de prestatieafspraken beoordeelde, trapt het congres af. De Amerikaanse Liesl Elder, van Oxford University, zal spreken over fondsenwerving. Bas Jacobs, hoogleraar Opbenbare Financiën aan de ESE, spreekt over het leenstelsel en de verantwoordelijkheid van student en politiek. Later in de middag is er een paneldiscussie met vertegenwoordigers van de VSNU, KNAW, TNO en NWO. Ook Pauline van der Meer Mohr, collegevoorzitter van de EUR, is aanwezig. De discussie wordt geleid door oud-voorzitter van de Tweede Kamer Frans Weisglas.
Het congres vindt plaats in de aula op dinsdag 4 juni tussen 13.00 uur en 18.00 uur. Aanmelden kan hier, er zijn geen kosten aan verbonden. Het Erasmus Trustfonds organiseert het congres in samenwerking met de Economische Faculteitsvereniging Rotterdam. TF
Meest gelezen
-
Afspraken over internationale studenten zijn nu officieel vastgelegd
Gepubliceerd op:-
Internationalisering
-
Onderwijs
-
-
Op zoek naar Woudensteins wildlife met natuurexpert Jacob Molenaar
Gepubliceerd op:Type artikel: Video-
EM TV
-
-
Hoe EM met talent en teamwerk in een prijzenfestival terechtkwam
Gepubliceerd op:-
Hoofdredactioneel commentaar
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Meer Wetenschap
-
Spinoza- en Stevinpremies voor vier topwetenschappers uit Leiden, Nijmegen, Groningen en Amsterdam
Gepubliceerd op:-
Wetenschap
-
-
Kabinet wil kennis en innovatie voor de krijgsmacht
Gepubliceerd op:-
Politiek
-
Wetenschap
-
-
‘Broederliefde en de kapsalon zijn het culturele erfgoed van de toekomst’
Gepubliceerd op:-
Wetenschap
-