Miljoen voor gevolgen kinderkanker
Twee wetenschappers van het Erasmus MC krijgen een Europese subsidie van 1,1 miljoen euro voor hun onderzoek naar de langetermijneffecten van kinderkanker.
De subsidie is verstrekt aan kinderoncoloog Marry van den Heuvel-Eibrink en André Uitterlinden, hoofd van het Genetisch Laboratorium en de Human Genotyping & Sequencing Facility.
Welke genen
Wie als kind kanker heeft gehad, kan later last hebben van gebreken als gevolg van de ziekte of de behandeling. Twee van deze langetermijneffecten zijn vruchtbaarheidsstoornissen en gehoorschade. Er zijn aanwijzingen dat in de genen vastligt dat het ene kind meer kans heeft op deze effecten dan het andere. Van den Heuvel-Eibrink en Uitterlinden hopen met hun onderzoek te ontdekken in welke genen het zit. De uitkomsten kunnen leiden tot aangepaste behandelplannen en betere begeleiding voor kinderen die een genetische aanleg hebben voor de bijwerkingen. MF
Meest gelezen
-
Houten ‘Berlijnse muur’ verbergt buitenkant Exam Centre
Gepubliceerd op:-
Campus
-
-
Afspraken over internationale studenten zijn nu officieel vastgelegd
Gepubliceerd op:-
Internationalisering
-
Onderwijs
-
-
Op zoek naar Woudensteins wildlife met natuurexpert Jacob Molenaar
Gepubliceerd op:Type artikel: Video-
EM TV
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Meer Wetenschap
-
Spinoza- en Stevinpremies voor vier topwetenschappers uit Leiden, Nijmegen, Groningen en Amsterdam
Gepubliceerd op:-
Wetenschap
-
-
Kabinet wil kennis en innovatie voor de krijgsmacht
Gepubliceerd op:-
Politiek
-
Wetenschap
-
-
‘Broederliefde en de kapsalon zijn het culturele erfgoed van de toekomst’
Gepubliceerd op:-
Wetenschap
-