Langstudeerwet niet omgegooid voor leraar
Het kabinet gaat de langstudeermaatregel niet op stel en sprong aanpassen voor leraren die zich in deeltijd bijscholen. Oppositiepartijen drongen hierop aan tijdens het vragenvuur, maar kregen bij Zijlstra geen voet aan de grond.
We willen graag dat leraren zich bijscholen en allemaal een masterdiploma halen, zei D66’er Boris van der Ham vandaag tijdens het vragenuur in de Tweede Kamer. Niet voor niets stelt de regering sinds enkele jaren speciale ‘lerarenbeurzen’ beschikbaar. Waarom zou je dan nu een drempel opwerpen en leraren de langstudeerboete van drieduizend euro per jaar laten betalen als ze vertraging oplopen in hun deeltijdopleiding?
Niet te vermurwen
Maar Zijlstra ziet geen wezenlijk verschil tussen een leraar die zich bijschoolt en een elektrotechnisch ingenieur die zich bijschoolt: een deeltijdstudent is een deeltijdstudent. En over het lot van de deeltijders wil het kabinet pas in maart met de Tweede Kamer praten.
Deeltijdopleiding schrappen
Ook andere oppositiepartijen buitelden over elkaar heen om kritiek te leveren op Zijlstra. Deeltijdstudenten zouden worden “uitgeroeid” door zijn beleid. Wist hij niet dat sommige hogescholen al overwegen de deeltijdopleidingen helemaal te schrappen?
In de val
Leraren zouden bovendien in de val zitten: als ze met hun deeltijdopleiding stoppen, dan moeten ze hun ‘lerarenbeurs’ terugbetalen, en anders krijgen ze de langstudeerboete. HOP
Meest gelezen
-
Onderwijsraad hekelt ‘eenzijdige’ blik op welzijn van studenten
Gepubliceerd op:-
Studentenleven
-
-
First Philosophy: een filosofiepodcast voor beginners én gevorderden
Gepubliceerd op:-
Onderwijs
-
-
Voedsel- en Warenautoriteit sprak de Erasmus Universiteit aan over rookverbod
Gepubliceerd op:-
Campus
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Lees verder in politiek
-
Universiteiten optimistisch over formatieplannen, studenten teleurgesteld
Gepubliceerd op:-
Politiek
-
-
Ministerie van OCW heeft nog 145 miljoen euro liggen
Gepubliceerd op:-
Politiek
-
-
Onderhandelaars krijgen wensenlijstjes studenten, onderwijs en onderzoek
Gepubliceerd op:-
Politiek
-