Ook thuisblijvers kunnen protesteren
Tentamen? Griep? Weekend-ov? Ook de thuisblijvers kunnen vrijdag mee protesteren op het Malieveld. Een digitale dubbelganger neemt hun plaats in tijdens de betoging tegen de kabinetsplannen met het hoger onderwijs.
Iedereen kan op pixelprotest.org een digitaal groen mannetje aanmaken en het voorzien van een spandoek en reden van afwezigheid. In een steeds langer wordende optocht lopen ze over het scherm, sommige hebben een bordje in hun hand met ‘hardlopers zijn doodlopers’ of ‘langstudeerders zijn onmisbaar!’ Het is een ideetje van een reclamebureau, dat de studentenorganisaties benaderde.
Geniaal idee
“Wij vonden het meteen een geniaal idee. Net als bij de ‘rally to restore sanity’ in de VS, kunnen veel mensen vrijdag niet aanwezig zijn. Ze moeten werken of een tentamen maken, terwijl ze de actie wel steunen”, zegt LSVb-voorzitter Sander Breur.
Groot scherm
De poppetjes maken niet alleen kilometers op internet. Vrijdag staat zowel op station Den Haag Centraal als op het Malieveld een groot scherm waarop de mannetjes langs wandelen. Maar zijn de studentenorganisaties niet bang dat andere studenten thuisblijven en alleen hun digitale dubbelganger sturen? Breur: “Absoluut niet. Men heeft het geregeld over demonstreren 2.0. Wij denken dat dit de manier is.” HOP
Meest gelezen
-
Onderwijsraad hekelt ‘eenzijdige’ blik op welzijn van studenten
Gepubliceerd op:-
Studentenleven
-
-
First Philosophy: een filosofiepodcast voor beginners én gevorderden
Gepubliceerd op:-
Onderwijs
-
-
Voedsel- en Warenautoriteit sprak de Erasmus Universiteit aan over rookverbod
Gepubliceerd op:-
Campus
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Lees verder in politiek
-
Universiteiten optimistisch over formatieplannen, studenten teleurgesteld
Gepubliceerd op:-
Politiek
-
-
Ministerie van OCW heeft nog 145 miljoen euro liggen
Gepubliceerd op:-
Politiek
-
-
Onderhandelaars krijgen wensenlijstjes studenten, onderwijs en onderzoek
Gepubliceerd op:-
Politiek
-