Hoogopgeleide roker is beter in stoppen
Hoogopgeleiden hebben er meer vertrouwen in dat ze kunnen stoppen met roken dan laagopgeleiden. Ze proberen het vaker en hebben meer succes. Misschien komt dat doordat ze over het algemeen minder zware rokers zijn.
Dat meldt de anti-tabakstichting Stivoro. Die heeft data op een rij gezet over roken en opleidingsniveau. In een persbericht pleit de stichting ervoor om laagopgeleide rokers beter te ondersteunen bij hun stoppogingen. “Dat kan bijvoorbeeld door in achterstandswijken een stoppen-met-roken-centrum op te richten”, licht een woordvoerder toe.

Nicotinepleister vergoed
Ondersteuning bij stoppen met roken zit gedeeltelijk in het basispakket van de zorgverzekeraars. Vanaf 2011 wordt niet alleen therapieën als persoonlijke coaching en groepstraining vergoed, maar ook nicotinepleisters en medicijnen.
Vaker stoppen
Jonge rokers die een hoge opleiding volgen zijn vaker van plan te stoppen dan middelbaar of lager opgeleiden. Door de jaren heen zijn Nederlanders minder gaan roken, maar vooral onder hoogopgeleiden nam het percentage flink af: van 31 procent in 1988 naar 22 procent in 2008. HOP
Meest gelezen
-
Medewerkers ESHCC trekken aan de bel over onveilige werksfeer
Gepubliceerd op:-
Medewerkers
-
-
Simon draagt de pet die hij kreeg van zijn vriendin
Gepubliceerd op:-
Dresscode
-
-
Tweede Kamer wil regels voor woningdelen versoepelen
Gepubliceerd op:-
Wonen
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Lees verder in Wetenschap
-
Hoe Unilever de Tweede Wereldoorlog overleefde
Gepubliceerd op:-
Eureka!
-
-
Academic Freedom Index: Academische vrijheid neemt wereldwijd af
Gepubliceerd op:-
Wetenschap
-
-
Bijna helft vrouwelijke promovendi ervaart ongewenst gedrag
Gepubliceerd op:-
Wetenschap
-