Short stay huisvesting op losse schroeven
De kamergarantie voor buitenlandse promovendi, bachelor- en masterstudenten komt in gevaar door een uitspraak van de kantonrechter, meldt Transfer Magazine.
Veel Nederlandse instellingen voor hoger onderwijs bieden de kamergarantie aan, maar met een speciale clausule: de student moet de kamer na een jaar verplicht verlaten. Dit wordt dan ook ‘short stay huisvesting’ genoemd. Dankzij de clausule zijn er ieder jaar weer kamers vrij voor nieuwe buitenlandse studenten.
Niet waterdicht
De clausule blijkt niet waterdicht. Eerder dit jaar oordeelde de kantonrechter dat een Iraanse promovendus in zijn ‘short stay accommodatie’ mag blijven wonen gedurende zijn driejarige verbintenis aan het Amsterdams Medisch Centrum (AMC).
Geen kamer aangeboden
De gevolgen van de uitspraak zijn nog niet helemaal duidelijk, maar volgens Transfer Magazine nemen sommige universiteiten al ‘drastische maatregelen’.
“Aan buitenlandse studenten die hier langer dan twee jaar gaan studeren, bieden wij geen kamer in de short stay huisvesting aan”, zegt hoofd studentenzaken Frank van Kampen van de Universiteit van Amsterdam tegen de nieuwssite. “Ik maak me grote zorgen over de toekomst van de huisvesting van internationale studenten.” De TU Delft overweegt om alleen studenten die voor één of twee semesters overkomen onder te brengen in de ‘short stay’.
Wetswijziging
Volgens het Kenniscentrum Studentenhuisvesting (Kences) is er mogelijk een wetswijziging nodig, al wijst directeur Vincent Buitenhuis erop dat de uitspraak specifiek gaat over een promovendus met een arbeidsovereenkomst: “De rechter heeft dat meegewogen in zijn oordeel. Het is niet zeker of dit voor alle buitenlandse studenten geldt.” HOP
Meest gelezen
-
Last-minute tentamenwijzigingen door hittegolf: ‘Ik hoorde het pas om 21 uur’
Gepubliceerd op:-
Campus
-
Onderwijs
-
-
Tentamens en onderwijs afgelast vanwege hitte
Gepubliceerd op:-
Onderwijs
-
-
WK-deelname betekent veel voor Curaçaose studenten: ‘Je ziet voor het eerst dat je land wordt herkend’
Gepubliceerd op:-
Studentenleven
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Meer Studentenleven
-
WK-deelname betekent veel voor Curaçaose studenten: ‘Je ziet voor het eerst dat je land wordt herkend’
Gepubliceerd op:-
Studentenleven
-
-
Juan is aan het comfortmaxxen
Gepubliceerd op:-
Dresscode
-
-
Kunstworkshops en dansvoorstellingen spelen belangrijke rol tijdens oratie The art of healing
Gepubliceerd op:-
Cultuur
-
Wetenschap
-