UvA maakt computerruimte CO2-neutraal
De grootste computerzaal van de UvA slurpt evenveel energie als zesentwintig huishoudens. Maar dat duurt niet lang meer, dankzij drie kleine windmolens, een zonnepaneel, zuinige verlichting en slimme computerinstellingen.
De computerruimte van de Universiteit van Amsterdam wordt ‘CO2-neutraal’: dankzij zonne- en windenergie is er straks genoeg elektriciteit om de computers te laten draaien en het licht aan te doen.

Het idee is van econometriestudent Ewoud de Kok. Hij overtuigde het college van bestuur om ruim tweehonderdduizend euro te investeren. Naar verwachting is die investering na vijftien jaar terugverdiend. Minister Cramer van Milieu zal de nieuwe computerzaal openen. Dat is onderdeel van haar ‘Greenovator Tour’. HOP
Meest gelezen
-
Ouders vol emoties bij droppen kinderen op Eurekaweek
Gepubliceerd op:Type artikel: Video-
EM TV
-
Eurekaweek
-
Video
-
-
Aanmeldingsdag bij de Eurekaweek: maak je eigen programma in de stad
Gepubliceerd op:Type artikel: Video-
EM TV
-
Eurekaweek
-
Video
-
-
Opnieuw minder deelnemers Eurekaweek, team leeft ontspannen toe naar opening
Gepubliceerd op:-
Eurekaweek
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Meer Onderwijs
-
Afspraken over internationale studenten zijn nu officieel vastgelegd
Gepubliceerd op:-
Internationalisering
-
Onderwijs
-
-
Voorlopig positief advies voor Delftse bachelor in Rotterdam
Gepubliceerd op:-
Onderwijs
-