Studieschuld stijgt
Steeds meer studenten staan in het krijt bij de IB-groep. Ook de gemiddelde studieschuld is dit jaar weer gestegen.
De groep oud-studenten die vanaf dit jaar terugbetaalt heeft een gemiddelde studieschuld van 12.523 euro. Dat is ruim vierhonderd euro meer dan de vorige lichting. In vergelijking met 2008 valt dat nog mee: de gemiddelde schuld ging toen in één jaar met bijna 1200 euro omhoog. Het aantal afgestudeerden dat met aflossen begint, blijft intussen stijgen: van bijna 65 duizend in 2007, tot 75 duizend in 2008 en 87 duizend dit jaar.
De overheid staat bekend als voorstander van het lenen bij de IB-Groep. Wie leent zou minder bijbaantjes hebben en zich beter op zijn studie kunnen concentreren. De mogelijkheden om te lenen zijn daarom in de afgelopen jaren verruimd. Zo kunnen studenten sinds 2007 extra ‘collegegeldkrediet’ lenen en mogen ze tegenwoordig studiefinanciering meenemen naar het buitenland.
Toch stuurde minister Plasterk in maart een e-mail naar alle studenten waarin hij hen op het hart drukt ‘bewust’ te lenen. De minister wil voorkomen dat studenten, zonder het in de gaten te hebben, een te grote studieschuld opbouwen. HOP
Meest gelezen
-
Psychische hulp en financiële steun voor Iraanse studenten in Nederland
Gepubliceerd op:-
Veiligheid
-
-
NOS: Vertrouwenscrisis en angstcultuur op intensive care Erasmus MC
Gepubliceerd op:-
Veiligheid
-
-
EM TV newsflash: Tijdelijke stilteruimte in P-gebouw, bezuinigingen op honoursprogramma’s en student berecht wegens wapenbezit
Gepubliceerd op:Type artikel: Video-
Campus
-
EM TV
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Lees verder in Studentenleven
-
Tweede Kamer wil basisbeurs voor wo-master na hbo
Gepubliceerd op:-
Geld
-
Politiek
-
-
Grootschalige studentenprotesten op universiteiten in Iran
Gepubliceerd op:-
Studentenleven
-
-
Geneeskundestudent Daan Kluwer wint 10.000 euro om een eigen jazzalbum op te nemen
Gepubliceerd op:-
Studentenleven
-