De Erasmus Universiteit over de actualiteit en het laatste academische onderzoek – dat is Studio Erasmus. Verrassend, prikkelend, maar altijd academisch verantwoord. Met deze editie op het programma:

  • Elektrische stroompjes tegen agressie? Josanne van Dongen (EUR) en Carmen Sergiou (Universiteit Leiden) over hun onderzoek naar hersenstimulatie bij gedetineerden met gewelddadig gedrag.
  • Kunnen we nog wel loskomen van ons eigen gelijk? Gijs van Oenen duikt in zijn nieuwe boek Culturele Veldslagen in de filosofische en historische achtergronden achter cultuurmarxisten, social justice warriors, alt righters, populisten en woke activisten. Kan er nog wel een einde komen aan deze cultuurstrijd?
  • Wat zijn je rechten als je baas een algoritme is? Claartje ter Hoeven over de ongrijpbaarheid van de almaar uitdijende platformeconomie, het welzijn van ghost workers, de arbeidsvoorwaarden van flitsbezorgers en de gevolgen van een leven in de cloud. Moeten we het kapitalisme hier een halt toeroepen?
  • Nationaal Programma Rotterdam Zuid (NPRZ) oogst alom bewondering, behalve in Rotterdam. In de stad groeit de kritiek op deze grootschalige wijkaanpak. Hoe staat het er echt voor? Minicollege door Gijs Custers.
  • Met livemuziek van de Erasmus Music Association.

 

Meer informatie:

  • Datum: Dinsdag 29 november 2022
  • Tijd: 20:30 uur (inloop 20:00 uur met livemuziek) – 21:45 uur
  • Locatie: Theater Rotterdam Schouwburg
  • Moderatie: Geert Maarse
  • Toegang: gratis, reserveren aanbevolen

 

Studio Erasmus is een programma van de Erasmus Universiteit, in samenwerking met Studium Generale, Vers Beton en Theater Rotterdam. Presentatie: Geert Maarse.